W weekend na kortach MKT w Łodzi rozegrany został turniej Jerzyk Cup, firmowany nazwiskiem czołowego polskiego tenisisty Jerzego Janowicza, finalisty turnieju ATP BNP Paribas Masters w Paryżu, pogromcy Andy'ego Murraya czy Janko Tipsarewića.

W turnieju wspaniale zaprezentowało się troje młodych zawodników PKT Pabianice. W kategorii do lat 10 chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Lesman, który w finałowym pojedynku pokonał Macieja Ciechanowskiego z MKT Łódź. Najlepszą pabianiczanką była Wiktoria Gała. W kategorii do lat 12 zajęła drugie miejsce. W kategorii chłopców do lat 12 drugi był Michał Matuszewski. Najlepsi uczestnicy odebrali nagrody i puchary z rąk wybitnego Jerzego Janowicza.

W turnieju wzięło udział około stu zawodników z całej Polski. Rozgrywki podzielone były na 3 kategorie wiekowe.