Forma tenisisty z Pabianic poszła mocno w górę na przełomie lutego i marca. Wówczas wygrał turniej w Bielsku-Białej, w fazie finałowej bijąc Piotra Pawlaka (Warszawa) 6:3, 7:6, Piotra Galusa (Szczecin) 6:2, 3:6, 10:5 i w finale Macieja Rajskiego (Warszawa) 7:6, 0:6, 10:8.

Próbą generalną był turniej w Bydgoszczy – Hanplast Energy Open, w którym tenisiści rywalizowali w grze podwójnej. Duet Kielan/Rafał Janowski okazał się najlepszy w gronie 29 par z Polski, Ukrainy i Gruzji. Przy okazji zwycięzcy zgarnęli 2.000 złotych nagrody.

Wreszcie halowe mistrzostwa Polski seniorów w Bydgoszczy. Tutaj Szymon zaczął z wysokiego C, eliminując już w pierwszej rundzie turniejową „szóstkę” Yanna Wójcika (Grodzisk Mazowiecki) 6:4, 6:3. Potem Kielan ograł 6:2, 6:1 Gabriela Bilińskiego (Rzeszów) i rozstawionego z numerem 2, Piotra Matuszewskiego (Poznań) – krecz przy wyniku 2:1 dla Kielana.

W półfinale wygrał 6:3, 6:3 z Kamilem Gajewskim (Sopot), zaś finał był popisem zawodnika PKT.

W pierwszym secie męczył się z Michałem Mikułą (Płock), ale w drugim już pokazał mistrzowską klasę wygrywając do zera. Wynik finału: 7:5, 6:0 dla Kielana i pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów dla zawodnika PKT!

Do złota w singlu, Szymon dołożył srebro w grze podwójnej. Wraz z Maksem Kaśnikowskim dotarli do finału, w którym ulegli parze Mikuła/Wójcik 1:6, 3:6.