W międzynarodowym turnieju ETA w Łodzi do gry stanęło 94 tenisistów z całej Europy. Juliusz Lesman i Dominik Śliwiński zajęli 3. miejsce w grze podwójnej.

- Chłopcy odnieśli największy sukces w grze podwójnej – mówi Grzegorz Olszewski, trener z UKS-u Tenisowa Trójka. - Po raz pierwszy startowali w turnieju międzynarodowym tej rangi.

W grze pojedynczej Śliwiński doszedł do „szesnastki”, po drodze pokonując świetnego zawodnika Andrzeja Franko.

* * *

- Zawodnicy PKT uczestniczą w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych - informuje Ryszard Jabłoński, prezes klubu.

W litewskiej Siaulicie odbył się turniej do lat 12 kat. 3TE, w którym uczestniczyli Patryk Niełacny i Michał Matuszewski (PKT).

Niełacny w półfinale przegrał z Nemania Malesewiczem (Bośnia i Hercegowina) 3:6,2:6, a w grze podwójnej z Matuszewskim przegrali w finale 3:6, 6:4, 3:10 z parą litewską Adamowicius/Cipkus. W Bytomiu Jakub Lesman jest już w ćwierćfinale OTK Seria 1 po zwycięstwie z rozstawionym Szpejakowskim 4:6, 6:2, 12:10. W Częstochowie w turnieju ogólnopolskim Szymon Kielan PKT przegrał w półfinale z Lorensem 2:6, 2:6, a cały turniej wygrał Michał Matuszewski PKT, pokonując Lorensa 6:0, 6:2.

* * *

W turnieju Super Seria w Kielcach Juliusz Lesman wszedł do ćwierćfinałów, wygrywając z Pawłem Jankowiakiem 6:2, 5:7, 6:4. Dominik Śliwiński przegrał z Aleksandrem Pawlickim 6:2, 6:2. W kolejnej grze Pawicki pokonał Lesmana 6:3, 7:6 (7).

* * *

W finale turnieju wojewódzkiego w Zduńskiej Woli spotkali się tenisiści z Pabianic. Kuba Lesman pokonał Łukasza Walczaka 5:7, 7:6 (10:7).

- Dwóch naszych wychowanków spotkało się w finale – cieszy się Jerzy Makowski, trener UKS-u Tenisowa Trójka.

* * *

25-27 maja na kortach MOSiR w Pabianicach PKT organizuje III Memoriał Tadeusza Rozwensa - superseria do lat 12.

- Startuje cała czołówka młodych tenisistek i tenisistów - mówi Ryszard Jabłoński, prezes klubu. - Do chwili obecnej zgłosiło się 80 uczestników.