280 zawodników przyjechało nad Motławę z Polski, Ukrainy, Niemiec, Holandii, Danii oraz… Jordanii. Na macie w Gdańsku nie mogło zabraknąć zapaśników PTC, którzy ochoczo stawali na podium.

Wśród młodzików srebrny medal wywalczył Kordian Świniarski (48 kg), który odniósł trzy zwycięstwa, lecz po zaciętej finałowej walce uległ Szymonowi Torkowskiemu (Granica Gdańsk) 6:9.

- Kordiana wyróżniono dodatkowo. Wybrano dziesiątkę najlepszych zawodników w turnieju i w niej znalazł się nasz zapaśnik – mówi z dumą Przemysław Kłębowski, trener PTC.

Po brązowe medale sięgnęli: Aleksander Jagusiak, Mateusz Broniarczyk (obaj 35 kg), Wojciech Jagieło (38 kg) i Lucjan Popecki (75 kg).

Pojedynek o brąz przegrali: Eryk Grodzki (52 kg), Marcel Furmankiewicz i Wojciech Szwedziński (obaj 75 kg).  Ponadto walczyli: 7. Robert Ejsmont (44 kg), 8. Kasjan Wlazłowicz (52 kg), 11. Dominik Drzewiecki (62 kg), 14. Jan Iwaszkiewicz (57 kg).