Marcel Chrzęst (PTC) zdobył brązowy medal w Pucharze Polski kadetów w Radomiu. Nasz kolos, startujący w wadze 110 kg, w półfinale uległ Mateuszowi Magierkowi (Radom), zaś w walce o brąz pokonał Adama Pietruszkę (Radom).

Swoje pojedynki o brąz przegrali Hubert Szczech (97 kg) oraz Sargis Petikyan (51 kg). Poza pierwszą piątką miejsca zajęli: Piotr Jarzębski i Łukasz Jarzębski (obaj 60 kg), Samuel Petikyan (65 kg), Igotr  Czyżewski (80 kg) i Kordian Świniarski (48 kg).

W XVI Międzynarodowym Memoriale im. Jana Czai i Jana Adamaszka walczyło siedmiu zapaśników PTC. Dla większości naszych zawodników był to pierwszy start w takim turnieju, w którym łącznie wzięło udział 160 zawodników z 17 klubów, w tym z Czech i Ukrainy.

Swoje pierwsze medale wywalczyli Filip Pacyniak (53 kg) i Gracjan Tyran (53 kg), którzy stanęli na najniższym stopniu podium. Czterech zawodników miało brąz na wyciągnięcie ręki – jednak swoje pojedynki o medal przegrali kończąc na 5. miejscu. Byli to: Norbert Osiczak (42 kg), Norayr Harutunyan (53 kg), Jan Iwaszkiewicz (57 kg) i Adrian Osiczak (62 kg). 7. Miejsce zajął Oskar Herszel (68 kg).

Trener Sebastian Grzelczyk zaprasza na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zapasów dzieci w wieku 7-12 lat. Kontakt ze szkoleniowcem: 511 12 20 12.