Nasze PTC reprezentowała piątka zawodników. Wiktor Powalski (60 kg) po drugiej walce został wycofany z powodu kontuzji. Najmłodszy Jakub Makowski (65 kg) wygrał jedną walkę, co dało mu 15. pozycję. Igor Saktura (71 kg) także wygrał jedną walkę, co dało mu 10. miejsce.

Pozostała dwójka podopiecznych Waldemara Sawosza dotarła do finału swojej kategorii.

Piotr Ludwiczak (60 kg) wygrał cztery walki w eliminacjach i w finale zmierzył się z Filipem Lochem (RKS Radomsko). Szkoleniowcy byli optymistami, bowiem wcześniej Piotrek radził sobie z Lochem na krajowych matach.

- Tym razem po minucie było 0:8 i skończyły się marzenia o złocie – mówi Waldemar Sawosz, prezes PTC. – Mamy srebrny medal.

Artur Pik (71 kg) wygrał trzy walki. Największe brawa należą mu się za półfinał z Kewinem Metelem (Chemik Kędzierzyn), mistrzem Polski z poprzedniej edycji.

- Artur walczył jak profesor, świetnie taktycznie i twardo niczym senior – opisuje Sawosz. – W finale zmierzył się z Sebastianem Wesołowskim (Budowlani Olsztyn), złotym medalistą olimpiady sprzed roku, ale w wadze 60 kg.

Tutaj Artur nie dał rady, bowiem przegrał 0:8.

W nagrodę za awans do finałów, Ludwiczak i Pik zostali powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski kadetów.