Przez trzy dni 240 zapaśników z 49 klubów z Polski walczyło o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zapaśnicy Nelsona w komplecie zameldują się w finałach!

Jakub Korona (45 kg) w swojej kategorii wagowej zajął 5. lokatę (walkę o brąz przegrał 0:5) i pewnie wszedł do finałów.

Adam Cichała (71 kg) wygrał pierwszą walkę 4:0, lecz w dwóch pozostałych musiał uznać wyższość rywali i zajął dopiero 21. miejsce. Okazało się, że nasz atleta także pojedzie na finały, bowiem w pierwszych zawodach zajął 10. lokatę.

- Mamy nadzieję, że w finałach nasi zawodnicy poprawią lokaty z Pucharu Polski, choć zdobycie medalu będzie piekielnie trudne – mówi Waldemar Sawosz, trener Nelsona.

Akademia Sztuk Walki Nelson przyjmuje chłopców i dziewczęta urodzonych w 2010 roku i młodszych, chętnych do trenowania sztuk walki. Kontakt: Mariusz Łechtański nr tel 792 016 788.