Atmosfera pracy wpływa na efektywność wykonywania obowiązków i zaangażowanie w realizację planów strategicznych. Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby poprzez prezenty świąteczne dla pracowników docenić zaangażowanie podwładnych i zmotywować ich do działania.

Kosz prezentowy

Kosz prezentowy

Kosze prezentowe doskonale sprawdzają w relacjach biznesowych jako paczki świąteczne. Dostępne są w bardzo nowoczesnej formie – eleganckich skrzynek, koszy wiklinowych czy pudełek, które prezentują się bardzo efektownie. Zestawy zawierają najwyższej jakości produkty importowane, jak i wyprodukowane lokalnie w Polsce. Bogate są w przeróżnego rodzaju słodycze (czekolady, prażone migdały w czekoladzie, daktyle suszone czy konfitury), kawy, herbaty czy alkohole. Nie brakuje produktów typowo świątecznych — pierniczków tradycyjnej receptury z polskiej manufaktury czy cytryny w rumie. Z łatwością można wybrać kosz prezentowy dostosowany do indywidualnych preferencji pracowników oraz budżetu firmy.

Gadżety

Idealny prezent świąteczny dla pracownika wcale nie musi kosztować fortunę. Elegancko zapakowane gadżety, z odpowiednio dobranymi dodatkami, mogą̨ zrobić tak samo dobre wrażenie, jak drogi prezent.  Świetnie sprawdzą się upominki z motywem bożonarodzeniowym — świąteczne kubki, bombki czy świece zapachowe. Warto również wręczyć prezenty dla pracowników, z których będą korzystali cały rok. Szczególnie użytecznymi upominkami mogą okazać się: powerbanki, organizery kalendarze, pamięci USB oraz inne gadżety elektroniczne. 

Vouchery i bony zakupowe

Prezent na święta dla pracowników może przybrać formę bonu, umożliwiającego dokonanie zakupów w wybranym sklepie. To jeden z praktycznych i lubiany przez podwładnych upominków, który ogranicza problem źle dobranego prezentu. Bon pozwala obdarowanemu na samodzielny wybór określonego podarunku w zakresie oferowanej kwoty. Ciekawą opcją jest podarowanie pracownikowi vouchera prezentowego np. do kawiarni, restauracji, kina, teatru czy SPA.

Kursy i szkolenia

Pracownicy muszą stale podnosić swoje kwalifikacje. Doskonałym prezentem będzie udziału w szkoleniach lub kursach różnego rodzaju. Kurs może dotyczyć sfery zawodowej bądź rozwijać prywatne zainteresowania czy pasje pracowników. Do wyboru są kursy programowania, językowe, motoryzacyjne, manualne czy warsztaty pobudzające kreatywność uczestników. Oferta różnego rodzaju szkoleń jest naprawdę różnorodna i daje duże możliwości personalizacji prezentu.

Premia

Prezenty świąteczne dla pracowników mają wiele bardzo zalet. Wiele osób jednak deklaruje, że  najlepszym upominkiem będzie po prostu dodatkowy zastrzyk gotówki. Premia pieniężna może wydawać się mało pomysłowym rozwiązaniem, ale mamy gwarancję, że pracownik prędzej czy później skorzysta z tego upominku. Dodatkowe pieniądze z pewnością przydadzą się na zakup prezentów dla najbliższych czy realizację długo odkładanych marzeń.