Pierwszy tydzień września w Porcie Łódź Junior upłynie pod znakiem przygotowań do pierwszego dzwonka. Dzieci narysują swoją wymarzoną szkołę, klasę, a także stworzą portret wychowawcy. Nie zabraknie też wspólnych opowieści o wakacyjnych przygodach i dzielenia się informacjami na temat zawartości szkolnych wyprawek.

W drugim tygodniu września dzieci przeniosą się w świat wyobraźni. Będą szukać odpowiedzi na pytanie: Czym są i skąd biorą się marzenia? Poniedziałkowe przygody (8 września) Juniorki rozpoczną od uroczystych obchodów Dnia Marzyciela. Nie zabraknie zajęć plastycznych, podczas których będą wizualizować swoje największe pragnienia, a także spotkania ze złotą rybką, spełniającą najskrytsze życzenia.

Kto wie,ilu małych geniuszy uda się odkryć animatorom Portu Łódź Junior? W trzecim tygodniu września sala zabaw zamieni się w akademię naukowych talentów. Opiekunowie przygotują zajęcia, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak wytwarzane są przedmioty codziennego użytku. Nie zabraknie eksperymentów i zabaw wyzwalających twórczy potencjał dzieci.

W dniach 22-30 września dzieciaki przejdą test na prawdziwego Juniorka. O wyniki nie musimy się obawiać – dobre przygotowanie to podstawa, a nauka w miłym towarzystwie jest jeszcze ciekawsza. To nie koniec atrakcji, które czekają na dzieciaki pod koniec pierwszego szkolnego miesiąca. Juniorki Odkrywcy będą poszukiwać skarbów, które kryje bezpłatna sala zabaw. Ostatnie dni września wypełnią zabawy rozwijające intelekt i ciekawość świata.

Port Łódź Junior zaprasza najmłodszych od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00 i w weekendy w godz. 10.00-20.00.