Początek grudnia to tradycyjnie święto górników, dlatego też do 4 grudnia maluchy będą poznawać tajniki tego wymagającego zawodu. Podczas zabaw plastycznych przygotują galowy strój górniczy, a przy pomocy węgla plastycznego narysują kopalnię. Przy okazji dowiedzą się, jak powstało czarne złoto i jakie są jego właściwości. Zbliżające się imieniny świętego Mikołaja zmienią tematykę zajęć w strefie Junior, tak aby najmłodsi zdążyli napisać listy do świętego, zbudować mu papierowe sanie, czy ozdobić kozaki.

W dniach 9-16 grudnia dzieci będą przygotowywać się na nadejście zimy. Co zaplanowano? Bitwy na papierowe kule, które zastąpią śnieżne, tworzenie bałwanków z waty, projektowanie gwiazdek oraz ozdabianie łyżew. Zimowe kalambury, zagadki, rysunki, które zobrazują ulubioną zimową dyscyplinę sportową, to tylko niektóre z zabaw angażujących dzieci w drugim tygodniu grudnia.

W tygodniu poprzedzającym święta dzieci będą przygotowywać w Porcie Łódź Junior ozdoby choinkowe, poznawać polskie tradycje świąteczne oraz śpiewać kolędy. Najmłodsi dowiedzą się także, jak celebruje się święta w innych krajach oraz jak wykonać kartki z życzeniami.

Od 27 grudnia czas spędzony w Porcie Łódź Junior wypełnią zabawy związane ze zbliżającym się sylwestrem. Dzieci zaprojektują maski balowe, będą bawić się balonami oraz poznają zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w trakcie używania fajerwerków i petard. Będą również spisywać postanowienia noworoczne i tworzyć kolorowego smoka, bohatera Chińskiego Nowego Roku.

Bezpłatna sala zabaw Port Łódź Junior czeka na najmłodszych od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00 i w weekendy w godz. 10.00-20.00.

22, 23, 29 i 30 grudnia dzieci będą mogły bawić się w niej od 10.00 do 20.00, w wigilię w godz. 10.00-14.00, a 31 grudnia od 10.00 do 16.00.