Zdradzamy, jak dobrać idealne dodatki na ślub.
 

Zapamiętaj suknię ze wszystkimi szczegółami

Pierwszy błąd przyszłych panien młodych: podczas wizyty u jubilera… nie pamiętają dokładnie, jak wygląda suknia. Albo tylko im się wydaje, że pamiętają. W efekcie naszyjnik okazuje się za krótki, kolczyki za długie, a bransoletki w ogóle nie pasują do perełek na sukni.

Można tego bardzo łatwo uniknąć! Najlepszym sposobem jest zrobienie sobie w suknie mnóstwa zdjęć z uwzględnieniem detali i zdobień. Nawet jeśli wydaje Ci się, że znasz swoją suknię marzeń na pamięć, to może być to nieoceniona pomoc podczas doboru biżuterii.

Kształt dekoltu a rodzaj naszyjnika

Do wyboru naszyjnika i kolczyków bardzo ważny jest dekolt sukni. W zależności od jego kształtu i głębokości, inna biżuteria będzie się świetnie prezentować!

W przypadku dekoltu - serca możemy sobie pozwolić na krótki naszyjnik (opierający się na wysokości obojczyków) i bransoletki. Jeśli suknia posiada „bolerko” z siateczki lub koronki, całkowicie rezygnujemy z ozdób na szyję, mile widziane są natomiast długie kolczyki i pierścionki. Bardzo modne chokery na szyi sprawdzą się w połączeniu z prostym dekoltem.

Więcej inspiracji dotyczących doboru biżuterii do sukni ślubnej warto szukać na platformie ślubnej Wedding.pl. Wystarczy wejść na stronę https://wedding.pl/inspiracje/bizuteria-slubna/, by znaleźć odpowiedzi na pytania dręczące wszystkie panny młode!

Zdobienia sukni wpływają na charakter biżuterii

Warto też dokładnie przyjrzeć się (i utrwalić na zdjęciach) wszelkie ozdobne elementy sukni. Czy jest ich dużo? W jakich miejscach występuje ich najwięcej? I w jakim stylu są?

Bardzo bogato zdobione suknie nie wymagają oprawy w postaci biżuterii - ale jeśli panna młoda o niej marzy, to trzeba pamiętać, żeby nie przedobrzyć. W takich przypadkach wystarczą delikatne kolczyki czy krótki łańcuszek. Skromniejsze suknie można uzupełnić piękną biżuterią, która nada im zupełnie nowego stylu. W obu przypadkach jednak biżuteria powinna pasować materiałem i stylem do zdobień sukni.