Po 35 latach Auto Service DAP Andrzej Teodorczyk został przejęty przez spółkę Vente. Długo trwały negocjacje z firmą Bosch. Potem był cykl szkoleń.
 
- Otrzymaliśmy ze strony Boscha wsparcie w postaci wyposażenia, oprogramowania i nowe urządzenia. Mamy dostęp do specjalistycznych szkoleń dla pracowników w Centrum Szkoleniowym Techniki Motoryzacyjnej Bosch – wylicza Tomasz Payerhin, członek zarządu i menadżer w spółce Vente. - Pozwala to na standaryzację usług zgodną z koncepcją serwisową Bosch.
 
Bosch Car Service DAP działa już przy ul. Partyzanckiej 161B. W świetle europejskich regulacji GVO/MVBER jest uprawniony do przeprowadzania obsługi w okresie gwarancyjnym bez utraty dla właściciela auta praw płynących z gwarancji.
 
- Najnowsze oprogramowanie serwisowe pozwala między innymi na wykonanie egzaminu i poświadczone zapisanie go w elektronicznej książce serwisowej – wyjaśnia pan Tomasz.
 
Tutaj zrobimy też kompleksowe badanie auta, które chcemy kupić. Za tester z modułami do diagnozy sterowników (KTS) zapłacimy 200-250 zł.
 
- Bosch stosuje wymaganą unifikację części, które montujemy. Mają one certyfikaty zgodności z częściami producenta. Często są to te same elementy i podzespoły, które dostarcza się na pierwszy montaż samochodów dla poszczególnych marek – wyjaśnia menadżer. 
 
Zaawansowane technologie wymagają specjalistycznej obsługi. Dziś w autach pojawiają się problemy natury elektronicznej. 
 
- My od tego nie uciekamy, my je naprawiamy – dodaje. - Dzięki Boschowi będziemy mieć możliwość naprawy samochodów hybrydowych, które cieszą się coraz większą popularnością u polskich kierowców. Przechodzimy cykle specjalistycznych szkoleń również w tym zakresie.
 
Serwis Boscha dostali w powiecie pabianickim na wyłączność.
 
- Każdy klient jeśli nie naprawia, wyjeżdża od nas z informacją o usterkach, które jeszcze powinien usunąć, czy częściach wymagających wymiany w aucie. Zawsze dostaje rachunek lub fakturę, która jest też dowodem jako gwarancja, wcześniej szczegółowo omówioną przez doradcę prowadzącego zlecenie. Nie zapomnieliśmy też o ofercie dogodnego, nieprocentowanego ratalnego finansowania, jaką opcjonalnie przedstawiamy. W systemie komputerowym mamy historię napraw i serwisowania danego auta. Wiemy nawet, który z pracowników wykonał usługę i skąd pochodziły części – dodaje Andrzej Teodorczyk, który wciąż jest obecny firmie, ale teraz już jako doradca.
 
Wykonywane są też kompleksowe prace blacharsko-lakiernicze, ponieważ w serwisie posiadają komorę lakierniczą i ramę naprawczą. Wcześniej uszkodzone auto bezpiecznie przewiozą na lawecie, a na czas naprawy oferują samochód zastępczy. Prowadzą kompleksowy serwis klimatyzacji, czyli uzupełniają brakujący czynnik chłodzący, sprawdzają ciśnieniowo azotem szczelność, odgrzybiają, ale też precyzyjnie diagnozują usterki. Kontrolują i ustawiają geometrię kół dzięki precyzyjnemu urządzeniu trójwymiarowego pomiaru osi pojazdu (3D). Wymieniają, wyważają i naprawiają opony również z sezonowym przechowywaniem. Kodują czujniki TPMS. Myjnia pozwala na pranie tapicerki, kompleksowe usługi sprzątania, czy usuwanie zabrudzeń silników, ale też przygotowanie do dalszego zabezpieczenia podwozia, a dla bardziej wymagających mycie auta uzupełniają o nakładanie powłok ceramicznych, teflonowych, wosków czy polerowanie.
 
- Jeśli auto ma długo i bezawaryjnie służyć, dając poczucie bezpieczeństwa, to powinno być regularnie serwisowane. I to nie byle jak, ale zgodnie z zaleceniami producenta. Dlatego na rynku wtórnym właśnie takie samochody są bardzo cenione i poszukiwane przez kupujących – przekonuje Tomasz Payerhin.
 
Andrzej Teodorczyk 35 lat temu założył firmę, w której na początku zabezpieczał antykorozyjnie podwozia aut. W 1997 roku firma Auto-Serwis DAP została autoryzowaną stacją FIAT AUTO POLAND. Był to pierwszy w mieście salon samochodowy.
 
Dlaczego dziś po 35 latach firma weszła we współpracę z Bosch Car Service?
 
- To największa na świecie sieć niezależnych warsztatów o najwyższej renomie. Marka z wieloletnią tradycją, słynąca z wysokiego poziomu profesjonalnie oferowanych usług motoryzacyjnych – wylicza Teodorczyk. – Gwarantuje niezmiennie wysoki standard. Dzięki temu zyskaliśmy solidnego i nowoczesnego partnera, z którym optymistycznie wchodzimy w kolejny rozdział historii firmy.