– Wystarczy, że przesiądziemy się na skuter lub rower – mówi Andrzej Teodorczyk, który od wielu lat propaguje w Pabianicach modę na skutery.

Warto przesiąść się z samochodu na rower. Nie utkniemy w korkach, będziemy mieć zdrowy kręgosłup, serce, schudniemy i wzmocnimy mięśnie nóg. Na rowerowej wycieczce przyjemnie spędzimy czas z przyjaciółmi.

– Dlatego od marca zaczynamy sprowadzać do Pabianic doskonałej jakości rowery Kross, Gigant, Zasada – dodaje właściciel Auto–Serwis DAP.

Na stylowym miejskim Giancie czy Krosie można jechać nawet w sukience i szpilkach. Strój nas nie ogranicza. Szybko pokonamy trasę z domu do pracy, na działkę za miastem czy do lasu.

Firma Auto–Serwis DAP przy ulicy Partyzanckiej 161B od wielu lat sprowadza do Pabianic bezpieczne skutery renomowanych marek Kymco i Sym. Teraz do oferty dołączą rowery.

Zastanówmy się, do czego będzie nam służył rower. Jeśli chcemy nim dojeżdżać do pracy, wybierzmy model miejski. W trudnym terenie (las, wzniesienie) sprawdzi się trekkingowy czy górski.

Rower jest zawsze gotowy do podróży. Dzięki niemu nie musimy czekać na zapchany autobus lub tramwaj. Nawet gdy zmęczymy się, wjeżdżając pod górę (chyba że kupimy rower ze wspomaganiem elektrycznym), zjazd będzie frajdą.

Kupno i utrzymanie roweru jest nieporównywalnie tańsze od motocykla czy samochodu. Nie musimy wykupywać ubezpieczeń, ale warto go ubezpieczyć od kradzieży. Nie płacimy za benzynę lub parking, zmieści się w piwnicy lub na balkonie.

Rower jest bezpieczny dla środowiska, nie wydziela spalin. Jeżdżąc na rowerze jesteśmy mobilni, zawsze możemy skręcić w boczną uliczkę, pojechać ścieżką rowerową czy przez park.

Oferta salonu z rowerami będzie adresowana nie tylko do młodych miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze. Każdy, kto przyjedzie do salonu, uzyska pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu. Wystarczy, że opowie, jakie ma oczekiwania i gdzie będzie tym rowerem jeździł.

Jeśli chcemy mieć niezawodny rower, na którym będziemy mogli jeździć bez obaw zarówno w mieście, jak i w górach, kupmy rower w sklepie rowerowym, gdzie możemy liczyć na profesjonalną pomoc oraz na późniejszy serwis.

– Rower to również świetne rozwiązanie w czasie kryzysu. Jeździ, „jeść nie woła” – wylicza Teodorczyk. – Do tego jest modny i zdrowy. Trochę ruchu przyda się każdemu.

Salon Auto – Serwis Dap to pierwsze miejsce w Pabianicach, gdzie będzie można kupić rower ze wspomaganiem elektrycznym. Wystarczy, jadąc pod górę, włączyć silnik i jazda staje się przyjemna. W ofercie są również części zamienne oraz akcesoria: kaski, bagażniki oraz bagażniki do przewozów rowerów.

Otwarcie nowoczesnego salonu zaplanowano na 15 marca.

– Przez pierwsze cztery dni, od 15 do 18 marca, na wszystkich gości czeka powitalna promocja – zachęca właściciel Auto – Serwis Dap. – Każdy, kto nas wtedy odwiedzi, będzie miał szansę wygrać atlas ścieżek rowerowych.