W niedzielę, 21 stycznia swoje święto obchodzą babcie, natomiast kolejnego dnia, 22 stycznia świętują dziadkowie. W sklepach Portu Łódź znajdziemy duży wybór prezentów, które z pewnością przydadzą się starszym osobom i będą trafionym upominkiem. Dobrym pomysłem na prezent jest automatyczny ciśnieniomierz Beurer, który kupić możemy w sklepie Saturn za 128 zł. Jest to ciśnieniomierz naramienny z funkcją czasu i daty, zapamiętujący 2x60 pomiarów, dodatkowo posiada funkcję rozpoznawania arytmii serca oraz wskaźnik rozładowania baterii, a wyświetlacz LCD z dużymi cyframi ułatwia starszym osobom odczytywanie wyników pomiarów ciśnienia. Możemy również podarować im telefon komórkowy Myphone dedykowany specjalnie dla osób starszych. W sklepie Saturn model Halo Mini w kolorze białym kupimy za 92,90 zł. Urządzenie posiada kolorowy wyświetlacz, na którym przejrzyście widać dużą, czytelną czcionkę, nie męczącą wzroku. Duże klawisze i intuicyjne menu, w które wyposażony jest telefon, nie będą stanowiły bariery dla naszych dziadków.

Trafionym prezentem z pewnością będzie też zegarek marki Casio. Modele z serii Collection Men – męskie czasomierze, w sklepie Time Trend kupimy w cenie promocyjnej za ok. 119 zł – 180 zł. Inne modele – z kolekcji Retro w kolorze srebrnym lub złotym zarówno dla babci, jak i dziadka Time Trend oferuje w cenie do 200 zł.

 

Nasze babcie ucieszy z pewnością podarunek w formie kosmetyków dedykowanych do ich wieku. Kremy do pielęgnacji czy mleczko do ciała z serii Body Art Dr Ireny Eris kupimy w perfumerii Douglas w Porcie Łódź za 69 zł. Jeśli nasze babcie i dziadkowie są miłośnikami mody, możemy sprezentować im np. elegancką zimową odzież i akcesoria. W sklepie Wittchen kupimy czapkę w cenie 79 zł lub rękawiczki skórzane za 165 zł. Możemy zdecydować się także na zakup ciepłego szalika Wittchen - 129 zł albo skórzanego portfela w cenie ok. 299 zł. Dziadek będzie z pewnością zadowolony z eleganckiej koszuli marki Bytom, którą kupimy za 89,90 zł, a babcia z pięknego cardigana Bytom w cenie 79,90. Jeśli chcemy zaszaleć z prezentem dla ukochanej babci, idealną propozycję znajdziemy w sklepie Monnari – płaszcz w cenie 499 zł. Zawsze dobrym i trafionym pomysłem na prezent są materiały piśmiennicze. Jeśli zdecydujecie się na tę opcję, sklep Empik oferuje kalendarz z eleganckim długopisem marki Parker za 189 zł.