Zakup samochodu stanowi jedną z najważniejszych decyzji, którą konsument może podjąć na zewnątrz, kupując dom, czy zakładając swój biznes.

Cena bezawaryjnego samochodu używanego często składa się z pięciu cyfr, więc nie chcesz podejmować pochopnej decyzji. Twoje rozeznanie jest w tym przypadku istotne. Poniżej zamieścimy kilka wskazówek, które dadzą Ci możliwość uniknięcia oszustwa. Niestety, wszystkie używane samochody znacznie różnią się od siebie, a Ty będziesz chciał wiedzieć, gdzie był dokonany potencjalny zakup. Poniżej znajduje się 5 wskazówek, które sprawią, aby zakup samochodu używanego stał się dla Ciebie mniej męczący i dokuczliwy.

1. Określ Model Oraz Markę, Którą Zamierzasz Nabyć

Zanim postawisz swoją stopę na jakiejkolwiek używanej partii samochodów, musisz zrobić rozeznanie, jaki rodzaj samochodu masz zamiar nabyć i na jaki zakup pozwala ci Twój budżet. W przypadku, gdy rozglądasz się za ciężarówką służącą do holowania, masz możliwość wyboru pomiędzy modelami amerykańskimi lub japońskimi, każdy z innymi zestawami. A może samochód będzie Ci potrzebny, by dotrzeć do miejsca pracy i potrzebujesz najbardziej niezawodnego czterodrzwiowego auta, który możesz kupić za $15.000. Nieważne, jakie są Twoje oczekiwania, istotne jest ograniczenie swojego wyboru do dwóch, a najwyżej trzech marek. Po obraniu kierunku następuje czas, by się rozejrzeć.

2. Kupuj w Pobliżu, By Znaleźć Najlepszą Okazję

Tutaj kryje się pewien błąd, którego z pewnością chcesz uniknąć: wkraczanie na parking i zauroczenie pierwszym samochodem, który stanie na Twojej drodze. Pewnie, może zaimponować Ci kolorem lub faktem, że miał tylko jednego poprzedniego właściciela, ale niestety nie znasz historii tego samochodu i nie miałeś nawet okazji, by sprawdzić inne opcje. Przy zakupie używanego samochodu nie możemy sobie pozwolić na miłość od pierwszego wejrzenia. Jeśli zdecydujesz się już na samochód, zrób niewielkie zakupy i postaraj się zobaczyć inne modele samochodów w okolicznych salonach specjalizujących się w sprzedaży samochodów używanych. Skup się na tym z najlepszą ceną, a następnie przedzwoń do innych konkurencyjnych salonów sprzedaży. Powiesz cenę z poprzedniego salonu, a tym samym dasz im szansę na przedstawienie Tobie atrakcyjniejszej oferty. Nie miej obaw przed targowaniem, ponieważ najlepsze okazje często pojawiają się w momencie, gdy grozisz, że się rozłączysz.

3. Zbadaj Swój Potencjalny Samochód Używając Programu carVertical

Gdy znajdziesz samochód spełniający Twoje oczekiwania, z pewnością będziesz chciał poznać jego historię, dowiedzieć się o poprzednich właścicielach oraz o historii wypadkowej. Przed dokonaniem zakupu powinieneś poznać wszystkie problemy, które były związane z tym konkretnym autem. Dzięki carVertical raport historii pojazdu uzyskasz szczegółowy zapis każdego samochodu, wykorzystując technologię blockchain. Wprowadzając numer VIN, dowiesz się, ilu było poprzednich właścicieli, poznasz raporty policyjne (dotyczące potencjalnych przestępstw), jak i również, czy roczny przebieg jest zbyt wysoki. Ten raport samochodowy należy do najskuteczniejszych oraz najdokładniejszych, z jakich masz możliwość skorzystać.

4. Nie Daj Się Namówić Na Żadne

Możesz także natrafić na sprzedawcę kompletnie pozbawionego skrupułów. Będzie obiecywał Tobie niskie ceny, bez żadnych ukrytych opłat dodatkowych, lecz w momencie, gdy złożysz swój podpis, wyjdą na jaw nieoczekiwane niespodzianki. W salonach z używanymi samochodami sprzedawcy często próbują ukryć dodatkowe koszty, gdy jesteś gotowy do sfinalizowania zakupu, więc nie możesz czuć strachu przed rezygnacją. Musisz pamiętać, że nikt nie może wywierać na Tobie presji, przy zakupie konkretnego modelu samochodu. W przypadku, gdy sprzedawca zaoferował Tobie 4,5 proc. stawki finansowej, a następnie zmienił ją na "troszkę wyższą" 5,9, musisz wyrazić swój sprzeciw. Gdy spotka Cię taka przykra sytuacja, po prostu zrezygnuj i zamknij za sobą drzwi do tego salonu.

Zakup samochodu używanego wcale nie musi wiązać się z nerwową sytuacja, oczywiście jeśli dokonasz odpowiedniego rozeznania i przygotujesz się do zakupu w sposób rozsądny. Może nawet będziesz zmuszony odłożyć zakup na później i poczekać, aż pojawi się atrakcyjna okazja. Korzystając z carVertical report będziesz miał przewagę w trakcie negocjacji.