Każdy z nas marzy o pięknej łazience. Warto, jest też się zastanowić nad tym, jaki chcemy mieć w niej sufit. Czy warto robić sufit podwieszany w łazience? Czy jest to jeszcze modne?

Zalety podwieszanego sufitu w łazience 

Łazienka jest pomieszczeniem, z którego korzysta się codziennie przynajmniej dwa razy w ciągu dnia. Jest też to miejsce, do którego zaglądają nasi goście. Dlatego tak ważny jest każdy detal w tym pomieszczeniu, by zachwycił przede wszystkim domowników, ale także i gości. 

Sufit podwieszany w łazience idealnie pasuje, kiedy chcemy zastosować oświetlenie ledowe. Konstrukcja sufitu umożliwia rozmieszczenie oświetlenia tak, by było zgodne z naszą wizją.

Sufit podwieszany jest także idealnym i estetycznym kamuflażem różnych rur i instalacji w Twojej łazience. Warto też dodać, że taki sufit może być wielopoziomowy, dzięki czemu łazienka nabierze dodatkowego unikalnego charakteru.

Z czego można zrobić taki sufit?

Sufit podwieszany buduje się najczęściej z płyt gipsowo-kartonowych, które są specjalnie impregnowane. Ich montaż jest bardzo prosty i szybki. Można się nawet skusić, by samemu taki sufit zrobić w swojej łazience pod warunkiem, że wiemy jak się za to zabrać.

Montaż sufitu podwieszanego w łazience nie jest zbyt drogim rozwiązaniem dlatego, też jest ono coraz częściej w domkach jednorodzinnych, ale także w mieszkaniach w bloku. Zobacz akcesoria do suchej zabudowy i porady montażowe na stronie Siniat.pl

Sufit podwieszany w łazience sprawi, że łazienka stanie się unikatowa i jedyna w swoim rodzaju. Dzięki takiemu sufitowi możemy dobrać, takie oświetlenie do swojej łazienki, które nam najbardziej odpowiada. Jest też to bardzo dobre rozwiązanie pod względem estetycznym i finansowym.