Wynika z tego, że niemal 1/3 życia wiele osób spędza siedząc na krzesłach biurowych. Dlatego tak ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków za biurkiem. W trosce o nasz komfort, ale przede wszystkim o zdrowie.

Krzesła biurowe przegrywają z biurkami

Liczby nie kłamią, ale i tak większość pracodawców decyduje się na przeznaczenie większych sum pieniężnych na biurka lub stoły konferencyjne. W meblowym łańcuchu potrzeb, krzesła trafiają zazwyczaj na sam koniec listy. A jeśli ich zamówienie realizowane jest jako jedno z ostatnich, siłą rzeczy często zdarza się, że pracodawcy po prostu na nich szukają oszczędności.

Dobre krzesło to wzrost efektywności. Wyniki badań są jednoznaczne

Co ciekawe, przeprowadzono wiele badań ergonomicznych i wykazano, że odpowiednio dobrane krzesła biurowe zwiększają produktywność i maksymalizują efektywność pracy. To proste. Im pracownik ma bardziej komfortowe warunki, tym łatwiej jest mu się skupić na pracy. Czuje się zdrowo, nie dekoncentrują go bolące plecy i nie bywa na L4. Źle dobrane krzesło biurowe może prowadzić do napięcia pleców, problemów z nogami i cieśnią nadgarstka, z których wszystkie powodują utratę czasu w pracy i zwalniają produktywność. Zamiast tracić pieniądze z powodu nieobecności pracowników, ważne jest, aby wydawać pieniądze na dobre krzesła biurowe, które wspierają zdrowie pracowników, trzymając ich z dala o różnego rodzaju boleści, chorób i urazów. Koszt krzesła to przecież mniejszy wydatek niż brak dyspozycyjności pracownika.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Krzesła biurowe są częścią wystroju każdego biura, więc wiele osób stara się, aby wyglądały dobrze, nie martwiąc się o wpływy zdrowotne, jakie krzesło będzie miało na osobę, która z nich korzysta. Tymczasem to właśnie czynnik wpływu na nasze zdrowie powinien mieć priorytet i nie możemy go bagatelizować. Warto sprawdzić przede wszystkim, czy krzesło ma regulowane podparcie. Każdy z pracowników ma przecież indywidualne predyspozycje i powinien dostosować mebel pod swoje potrzeby. Dobre krzesło biurowe musi zapewniać przede wszystkim wsparcie dla dolnej części pleców. Niektóre z droższych modeli mają nawet specjalne podparcie dla lędźwi. Fakt, że jest regulowane, pozwala właścicielowi krzesła dopasować je idealnie dolnej części pleców – co niesie liczne korzyści, o których to mowa powyżej. Warto zatem zainwestować w dobre krzesło.

Nie oszczędzaj na zdrowiu

Jest wiele elementów podczas wyposażania biura, na których można oszczędzić. Krzesła biurowe należą jednak do tych mebli, na które warto wyciągnąć z portfela dodatkowe złotówki. Ich prawidłowy dobór odbije się pozytywnie nie tylko na pracownikach, ale też na pracodawcy. Dzięki komfortowym krzesłom firma może realnie zwiększyć swoje zyski, bo efektywność pracowników będzie na wysokim poziomie. Chyba warto spróbować?

Vimex Design Sp. z o.o.

Budowlanych 166

43-100 Tychy

Telefon: (32) 780 22 60