Bardzo często brakuje nam funduszy na konkretny cel, jak na przykład wyjazd wakacyjny, niespodziewana naprawa samochodu, zakup sprzętu AGD i RTV.

Trzeba wówczas uzyskać dodatkowe pieniądze, aby rozwiązać problemy finansowe. Kłopoty zaczynają się, jeśli osoby nie posiadają zdolności kredytowej.

Banki przed przyznaniem pożyczki weryfikują swoich klientów bardzo szczegółowo, są oni sprawdzani w rejestrach długów. Potencjalny kredytodawca ma możliwość uzyskania informacji w kilku bazach danych dłużników – Biurze Informacji Kredytowej (BIK) lub Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Znajduje się tam historia spłacanych wcześniej zobowiązań bankowych. Klienci, którzy nie uregulowali swoich wierzytelności w terminie, są wpisani w BIK lub KRD. Jeśli mieli kłopoty z systematycznym regulowaniem rat, a zamieszczone wpisy o ich historii bankowej nie są pozytywne, to kredyt nie zostanie przydzielony. Nie będą mieli żadnej szansy na pożyczenie pieniędzy w żadnym banku.

Odmowna odpowiedź z banku. Gdzie wtedy szukać pomocy w formie dodatkowej gotówki?

Wsparcia udzielić mogą firmy oferujące pozabankowe pożyczki bez BIK. Są to najczęściej niewielkie kwoty od 700 do ok. 5.000 złotych. Należy pamiętać, że okres spłaty jest krótki i wynosi zazwyczaj 30 dni. Jeśli zostanie przekroczony wskazany termin, wówczas pożyczkodawca doliczy za zwłokę dodatkowe odsetki plus odsetki karne.

Dla kogo darmowe chwilówki?

Gdy jesteśmy nowym klientem firmy, wówczas możemy liczyć na pierwszą darmową pożyczkę. Jest to sposób na budowanie zaufania z klientem, ponieważ osoba spłacająca w terminie zobowiązanie jest wiarygodna dla pożyczkodawcy.

Niewątpliwie zła historia kredytowa wpływa na brak możliwości przyznania pożyczki. Ale jest rozwiązanie i możliwość uzyskania pomocy w trudnej sytuacji finansowej, ponieważ wiele firm oferuje „pożyczki bez BIK” (https://money24.pl/pozyczki-bez-bik/) i nie skreśla osób ujętych w rejestrze dłużników.