W niniejszym artykule opisujemy czym charakteryzują się drukarki zastosowań domowych oraz podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia.

Drukarki do użytku domowego oraz drukarki do zastosowań biznesowych nie różnię się zbyt mocno.

Czy drukarka do użytku domowego różni się czymś od drukarek do zastosowań biznesowych? Z perspektywy zwykłego użytkownika drukarka dedykowana do zastosowań domowych oraz drukarka klasy biznesowej nie różnią się od siebie zbyt wiele. Drukarki do zastosowań domowych są zazwyczaj po prostu nieco bardziej wydajne i lepiej sobie radzą z intensywnym, szybkim drukowaniem. Natomiast  z perspektywy użytkowników domowych szybkość druku nie ma kluczowego znaczenia gdyż w domu drukarka jest używana okazyjnie. 

Nie ma również zbyt wyraźniej różnicy w kwestiach związanych z ekonomicznością druku. Ceny materiałów eksploatacyjnych w postaci tuszu (np. tusz Brother DCP-J105) lub tonera sa na podobnym poziomie niezależnie od tego czy mówimy o drukarce do użytku domowego czy druk o drukarce klasy biznesowej.

Drukarki do użytku domowego oraz drukarki klasy biznesowej mają wiele cech wspólnych. Jednak przy wyborze drukarki kluczowe są drobne szczegóły. Na przykład niektóre drukarki klasy biznesowej pozwalają na integrację z zewnętrznym systemem do obiegu dokumentów. Ponadto, drukarki biznesowe mają nieco więcej funkcjonalności, które usprawniają podłączenie urządzenia do kilku komputerów na raz. 

Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając drukarkę do użytku domowego?

Wybierając drukarkę do użytku domowego warto zwrócić uwagę na to czy jest to sprzęt od renomowanego producenta który charakteryzuje się dobrą jakością druku i wysoką jakością wykonania. Kolejny aspekt na który warto zwrócić uwagę to cena materiałów eksploatacyjnych jak wiadomo ceny mogą różnić się mocno od siebie. W efekcie może być tak że zakup taniej drukarki niekoniecznie sprawi że druk będzie można nazwać ekonomicznym. Dlatego warto mieć ten aspekt na uwadze jeszcze przed podjęciem decyzji zakupowej i wybrać taki model urządzenia do którego łatwo dostać tanie materiały eksploatacyjne w postaci tuszu lub tonera do drukarki (np. toner do drukarki Brother DCP-1512E). 

Warto wspomnieć że w przypadku zakupu drukarki do użytku domowego różni się od zakupu drukarki klasy biznesowej przede wszystkim tym że wydajność i szybkość druku nie ma aż tak dużego znaczenia. Jednak pozostałe elementy takie jak jakość druku, cena eksploatacji, jakość wykonania urządzenia, niezawodność są tak samo ważne jak w przypadku zakupu od drukarki do zastosowań biznesowych.

Źródło zdjęcia:

NewFabrika / Shutterstock.com