Na czym polega zabieg depilacji laserowej? Czego nie wolno robić przed zabiegiem depilacji laserowej? Czy zabiegi depilacji laserowej są bolesne? Gdzie znajduje się najlepsza depilacja laserowa Gliwice?

Domowe metody usuwania owłosienia

Depilacja to czynność, jaką dobrze zna każda kobieta. Do jej stosowania można używać wielu metod, ale wszystkie mają jeden cel - pozbycie się niechcianego owłosienia. I mowa tutaj nie tylko o depilacji nóg, której celem ma być zwiększenie estetyzmu.

W przypadku niektórych osób, problem z nadmiernym owłosieniem ma charakter chorobowy lub genetyczny. Owłosienie pojawia się na różnych częściach ciała i jego obecność bywa problematyczna i wstydliwa. W

W warunkach domowych do golenia owłosienia możemy używać maszynki, żyletki, można postawić na stosowanie kremów do depilacji, użyć wosk. Z bardziej zaawansowanych technologii do dyspozycji mamy depilator. Wadą większości tych metod jest ich krótkoterminowość. Nawet przy użyciu depilatora, gładkość skóry utrzymuje się do kilku tygodni. Do tego, metody domowe, np. stosowanie wosku czy maszynki może prowadzić do przebarwień i podrażnień. Dlatego na bardziej nasilony problem polecany jest laser.

 

Depilacja laserem Gliwice

Odpowiednia klinika czy salon depilacji jest kluczowy do zadowolenia. W naszym salonie dostępna jest popularna depilacja laserowa. gliwice oferują pod tym kątem naprawdę wiele.

Salon kosmetyczny Idealnie to profesjonalna obsługa, pełna pasji, wykwalifikowany personel, który dobrze się tobą zajmie od każdej strony oraz przede wszystkim profesjonalne podejście. U nas znajdziesz profesjonalizm, skuteczność, a metoda depilacji laserowej jest w pełni bezpieczna.

Cenimy sobie komfort klienta, dlatego nie stosujemy preparatów z niskiej półki. U nas znajdziesz same dobre produkty oraz urządzenia należące do najnowszej zaawansowanej technologii.

Miła obsługa, fachowość i zaangażowanie - to wszystko i o wiele więcej zachęca do skorzystania z naszych usług.

 

Zabiegi depilacji laserowej - co należy wiedzieć

Depilację laserową można stosować do włosów na twarzy, nogach, łydkach, okolicach bikini, rąk czy pach. W panów popularne są okolice torsu, pleców i brzucha.

Zabieg depilacji niestety nie jest dostępny dla wszystkich, a lista przeciwwskazań do zabiegu obejmuje m.in. ciąża, karmienie piersią, łuszczyca, bielactwo, choroby skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, stosowanie kremów i maści z retinolem. Ale nie musisz się martwić - do zabiegów laserem prowadzona jest konsultacja, która ma na celu wykluczenie owych przeciwwskazań, dlatego jak zdecydujesz się na tę metodę, pozostanie ci właśnie udanie się na nią.

Jeśli przejdziesz pozytywnie konsultację, jest lista rzeczy, których musisz unikać np. opalania, własnej depilacji, peelingów, leków rozrzedzających krew (np. aspiryny, leków przeciwzapalnych), antybiotyków, herbat ziołowych z dziurawcem i nagietkiem, maści i kremów z retinolem. Część powyższych nie powinieneś stosować na 2 tygodnie przed zabiegiem lub później.

Sam zabieg rozpoczyna konsultacja stanu twojej skóry, następnie wykonywana jest próba uczuleniowa na niewielkim jej fragmencie. Gdy wszystko będzie w porządku, skórę naświetla się konkretnym laserem. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od miejsca i wielkości owłosienia. Warto, abyś pamiętała, że do pełnej skuteczności niezbędna jest seria kilku zabiegów, wykonywanych w odstępie kilku tygodni. Zazwyczaj są to 3-10 zabiegów z odstępem ok 3 tygodni.

Również po zabiegu unikaj słońca, złuszczania czy tarcia skóry. Stosuj łagodne kosmetyki, bez alkoholu. Najlepiej myc skórę czystą wodą lub mleczkiem.