Wspólnie ze Stena Recycling i Fundacją Nasza Ziemia Port Łódź zaprasza na 20. jubileuszową edycję akcji Sprzątanie Świata. 21 i 22 września w godz. 10.00-16.00 będzie można wymienić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na sadzonki roślin oraz ekogadżety. Dodatkowo, na dzieci czekają specjalne gry i zabawy.

Zebrać 20 tys. telefonów na 20-lecie Sprzątania Świata – to cel, który postawiła sobie Fundacja Nasza Ziemia z okazji jubileuszowej edycji ogólnopolskiej akcji. 21 i 22 września w specjalnym punkcie przygotowanym przez Stena Recycling na parkingu Portu Łódź będzie można oddać aparaty telefoniczne oraz wszelkiego rodzaju elektroodpady. W zamian za duże i małe AGD, RTV, komputery, przyrządy pomiarowe, narzędzia, sprzęt sportowy, a także świetlówki zostaną rozdane sadzonki roślin wg przelicznika. Dzieci mogą wziąć udział w zabawie Memorecykling, czyli konkursie wiedzy ekologicznej oraz w grze komputerowej Recycle Drop, w której będą miały okazję wykazać się sprawnością w sortowaniu odpadów na czas. 

Elektrośmieci zebrane podczas zbiórki zostaną przetworzone, a dochód ze sprzedaży odzyskanego surowca przekazany na wsparcie programu „Zielona Stopa Filantropa”, koordynowanego przez Fundację Nasza Ziemia.