Stworzenie ergonomicznego i ładnego pomieszczenia to nie lada wyzwanie, ale dzięki postępowaniu zgodnie z kilkoma zasadami, stanie się to proste i przyjemne!

Meble w przedpokoju – funkcjonalność i ozdoba wnętrza w jednym

Umeblowanie przedpokoju wbrew pozorom bywa dosyć skomplikowane. Jest to stosunkowo małe pomieszczenie, w którym musi znaleźć się wystarczająco dużo miejsca na wieszak, szafkę na buty oraz przestrzeń, aby ubrać się do wyjścia. Całość nie powinna przytłaczać, ale tworzyć ładny przedsionek dla odwiedzających dom gości. Ponadto jedną z zasad wyboru mebli do przedpokoju jest znalezienie takich, które będą tworzyć spójną kompozycję z kolorem ścian i podłogą. Stylistycznie nie powinny odbiegać od aranżacji całego mieszkania.

Aby meble do przedpokoju by jak najdłużej i najlepiej pełniły swoje funkcje, muszą być łatwe w czyszczeniu, odporne na zabrudzenia, zarysowania i wilgoć. Z tego względu warto wybrać produkty wykonane z grubego, litego i twardego drewna. Trwałość oraz niezawodny wygląd gwarantowane!

Znalezienie mebli o prostej formie ułatwi utrzymanie ich w czystości. Świetnym wyborem jest pójście w minimalizm oraz styl skandynawski – będzie naturalnie, prosto i elegancko.

Pojedyncza zabudowa czy meble z jednej kolekcji?

Na co postawić – garderobę, meblościankę czy osobne półki? Jeśli korytarz cierpi na ograniczony metraż i każdy centymetr się liczy, świetnym wyborem będą meble na wymiar, tym bardziej, gdy do zagospodarowania jest wnęka. W takim miejscu sprawdzi się również gotowa zabudowa np. z siedziskiem, miejscem na lustro lub wieszakiem zewnętrznym. Wpasuje się w wolne miejsce i nie będzie zabierać istotnej przestrzeni.

Jeśli w korytarzu dysponujesz większą przestrzenią, aranżacja może być o wiele bogatsza. Szafka z szufladami na akcesoria, nad nimi lustro do przymiarek, obok szafa na kurtki i płaszcze, a także zamykana szafka na buty – może znajdzie się także miejsce na drugie lustro i wygodną pufę, w której można schować kapcie?

Większa przestrzeń pozwala na ustawienie mebli w różnej kombinacji, tak, aby wygodnie korzystać z korytarza. Wolno stojące meble pozwalają na umieszczenie w przedpokoju drobnych, przydatnych elementów, jak np. wieszak na klucze czy stojak na parasolki. Dużą ofertę mebli znajdziesz na stronie sklepu https://lukkawoods.pl/ .