„Kobieta w zgodzie ze swoim duchem, jest jak płynąca rzeka. Płynie tam gdzie powinna, nie udając i dociera do celu, gotowa na bycie sobą i tylko sobą” - Maya Angelou

 

- Podczas warsztatu będziemy pracować z 7 czakrami zgodnie z jogińskim systemem nauczania - informuje Iza Bielnicka. - Poznamy podstawową wiedzę na temat czakr, odpowiadające im sanskryckie nazwy, barwy, ilość płatków lotosu, żywioły, cechy charakteru, oraz funkcje, jakie spełniają w naszym ciele fizycznym. Odkryjemy czakry, które wymagają wzmocnienia i nauczymy się, jak budować równowagę w obrębie czakr oraz jak zsynchronizować ze sobą cały system, tak abyśmy mogły swobodniej podążać naszą ścieżką życiową. 

Podczas warsztatu panie będą wykorzystywać praktykę asan, medytację, mudry i mantry, terapię sztuką, terapię dźwiękiem, zabawy ruchowe oraz elementy tańca spontanicznego.

- Będziemy pracować z kryształami, płatkami kwiatów, ziołami oraz olejkami eterycznymi, Będą poważne rozmowy, ważne pytania i mnóstwo śmiechu, czasem także łzy. Będziemy poruszać takie tematy, jak m.in.: świadome jedzenie, świadomy seks, miłość bezwarunkowa, branie i dawanie, komunikacja w związkach  - mówi Iza. - A wszystko to po to, aby lepiej poznać siebie i lepiej zrozumieć swoją drogę. Warsztat jest otwarty dla kobiet w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania na ścieżce jogi.

Słowo czakra w dosłownym tłumaczeniu oznacza koło, wir. Czakry to ośrodki energetyczne i można je sobie wyobrazić jako kule, bądź wiry energii. Czakry mają swoje odzwierciedlenie w naszym ciele fizycznym jako organy i gruczoły, oraz na płaszczyźnie mentalno-emocjonalnej. Ich zadaniem jest rozprowadzanie naszej siły życiowej, tzw. Prany, a więc można je porównać do mikroelektrowni zasilających nasze ciało. Żadna z czakr nie istnieje w odosobnieniu – tworzą one skomplikowany i sprawnie działający system zawiadujący naszym ciałem i życiem.

Stopień zdrowia i otwarcia każdej z czakr ma bezpośredni wpływ na nasze postrzeganie, uczucia, wybory, sukcesy zawodowe i stosunki międzyludzkie. Jeżeli np. czakra podstawy nie funkcjonuje prawidłowo, mogą się pojawić problemy z otyłością czy finansami. Z kolei czakra druga wpływa na nasza seksualność i pasję życiową.

Warsztaty odbędą się w sobotę 18 października – 10.00-18.00 i w niedzielę 19 października – 10.00-17.00.

 

Kontakt:  tel. 505-524-594 

email: iza@femijoga.pl

facebook: https://www.facebook.com/femijoga

 

Iza Bielnicka od zawsze pasjonowała się rozwojem duchowym, mistycyzmem i ezoteryką. Ponad 4 lata temu poznała swoją duchową nauczycielkę – Mary Ann Copson i rozpoczęła studia w The Evenstar Creative Transformational Living, gdzie studiuje szamanizm, zielarstwo i coaching, ze specjalnością Woman as Shaman. Jako mentor rozwoju duchowego i szamanka Iza specjalizuje się w podróżach szamańskich, integracji życia duchowego z życiem codziennym, pracy z Archetypem, energetycznej pracy z ziołami, rytuałach przejścia oraz w szeroko rozumianym mistycyzmie kobiecym.

Jako joginka, Iza jest dyplomowaną instruktorką hatha jogi, ukończyła dwa kursy na nauczyciela jogi prowadzone przez Cheryl McDonald: joga prenatalna i postnatalna (YogaBellies/200 godzin), oraz hatha joga dla kobiet (YogaBelles). Jej przygoda z jogą zaczęła się 13 lat temu. Od tego czasu Iza ćwiczyła najróżniejsze style jogi, m.in. jogę metodą Iyengara, Kundalini Joga, Integral Joga, Yin Joga, Bikram Joga, Vinjasa Joga, Joga Prenatalna i Joga Poporodowa. Przez ponad 10 lat Iza mieszkała w USA i Szkocji, gdzie miała okazję rozwijać się pod okiem znakomitych nauczycieli, takich jak: John Shumacher, Patricia Walden, Desiree Rumbaugh, Shiva Rea, Cynthia Woodring, Gerry Kielty oraz Cheryl McDonald. Wielokrotnie brała również udział w warsztatach jogi organizowanych w Satchidananda Ashram –Yogaville.

Warsztaty z Izą są eklektyczne, gdyż odzwierciedlają wielorakość stylów samoleczenia, jakie Iza poznaje w The Evenstar Creative Transformational Living School oraz szerokie spektrum stylów jogi, jakie ona sama praktykowała.