Niezależnie od tego czy w mieście, czy nad morzem wakacje powinniśmy spędzać bezpiecznie. O edukację połączoną z dobrą zabawą zadbają w sierpniu animatorzy Portu Łódź Junior. Zapraszają codziennie w godz. 10.00-20.00.

Bezpieczne wakacje

W pierwszym tygodniu sierpnia mali goście Portu Łódź Junior będą mieli okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie odpoczywać na wakacjach. Na przykładzie niebezpieczeństw, które mogą ich spotkać podczas wypoczywania nad morzem czy w górach stworzą Dekalog Bezpiecznego Juniorka. Dzieci czeka również nauka numerów alarmowych, których znajomość może pomóc wydostać się z niejednych tarapatów. Oprócz tego juniorki przeżyją niezwykłą drogową przygodę – podczas gier i zabaw poznają zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

W morzu i nad morzem

Morskie eskapady czekają na dzieci odwiedzające Port Łódź Junior w drugim tygodniu sierpnia (12-18 sierpnia). Nie ominą ich rozwijające ciekawość i wyobraźnię wodne eksperymenty, obserwacje i odkrycia. Poprzez aktywizujące zabawy dzieci poszerzą swoja wiedzę o morskich roślinach i zwierzętach. 18 sierpnia czeka je natomiast nie lada gratka – Dzień Latarni Morskiej. Podczas jego obchodów dzieci rozwijać będą zdolności plastyczne, tworząc wyjątkowe latarnie morskie.

Morskie opowieści

W dniach 19–25 sierpnia bywalcy Portu Łódź Junior będą mieli okazję poćwiczyć umiejętności wokalne. W razie nadmorskiej wycieczki z rodzicami będą już znały marynarskie szanty i pirackie przyśpiewki. Poznają również codzienne obowiązki wykonywane na statkach, morskie przesądy oraz rodzaje łodzi. Całą załogą wyruszą także na morsko-rysunkową wyprawę w nieznane. Dzięki papierowi i kredkom odwiedzą najdalsze krainy.

Podróże małe i duże

W ostatnim tygodniu sierpnia juniorki będą tworzyć wspólną opowieść o wakacyjnych przygodach, które udało im się do tej pory przeżyć. W tak stworzonej Księdze Podróżnika nie zabraknie z pewnością miejsca dla polskich krain, z którymi dzieci wiążą niejedno wspomnienie. Jeżeli jednak nasze rodzime okolice stanowią dla najmłodszych jeszcze tajemnicę, animatorzy Portu Łódź Junior zadbają o to, by maluchy dowiedziały się wielu ciekawostek o najpiękniejszych regionach Polski. Będą dodatkowo uczyć dzieci, jak rozpoznawać odgłosy wielkiego miasta. Dzięki dźwiękom, które można usłyszeć podczas miejskiej przechadzki, dzieci poznają najróżniejsze środki transportu i sposoby podróżowania.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.portlodz.pl.