Nic dziwnego - są one bardziej funkcjonalne, ekonomiczne oraz ekologiczne. Jednym z nich jest zastosowanie płyty fundamentowej zamiast np. ławy fundamentowej. To skandynawskie rozwiązanie jest niezwykle popularne także i w Polsce. Szczególnie mając na uwadze koszty oraz czas samej budowy.

 

Koszt płyty fundamentowej - czy wiesz, ile Cię ona wyniesie?

 

Wiele osób do kwestii nowinek technologicznych - także i w budownictwie - podchodzi z bardzo dużym dystansem, obawiając się, że jest to słabe rozwiązanie, które generuje wysokie koszty i przynosi małe zadowolenie. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Szczególnie mając na uwadze sprawdzone w innych krajach propozycje. Jedną z nich jest zastosowanie płyty fundamentowej zamiast innych rodzajów fundamentowania. To pomysł, jaki przyszedł ze Skandynawii i zadomowił się także w Polsce. Skandynawowie to ludzie, którzy cenią sobie wysoką jakość, funkcjonalność i trwałość. Dlatego to najlepsza rekomendacja, mając na uwadze kraj, z jakiego pochodzi płyta.

 

Kwestią, która może budzić wiele obaw i wątpliwości jest cena. Płyta fundamentowa kojarzy się pośród niektórych osób ze sposobem dość drogim. Dlaczego? Dużo osób słyszy o atutach - możliwości budowy domu o skomplikowanej bryle, dużych gabarytach czy na trudnych terenach. Stąd też przekonanie o wysokich kosztach inwestycji. Oczywiście nie da się jednoznacznie ocenić, ile zapłacimy za wykonanie płyty fundamentowej. Jej koszt zależny jest od wielu czynników. Chodzi między innymi o jej grubość, rodzaj wykorzystanej stali czy typ gruntu, gdzie stawiamy dom. Warto mieć jednak na uwadze, że to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które warte jest każdej ceny.

 

Krótki czas oczekiwania na płytę fundamentową

 

Ogromnym atutem, który wiąże się z płytą fundamentową i jaki sprawia, że jest ona nieco droższym wariantem, jest fakt, iż dzięki niej jesteśmy w stanie w znaczący sposób skrócić czas budowy. Dla niektórych osób jest to bardzo kluczowa kwestia - niekiedy zależy nam na tym, aby jak najszybciej się przeprowadzić czy zakończyć stawianie domu np. przed zimą. Dlatego jeśli jesteś osobą raczej wymagającą i oczekujesz krótkiego czasu wykonania fundamentów, postaw na płytę fundamentową i ciesz się - zarówno jakością, jak i terminem realizacji prac.

 

Sam okres oczekiwania na otrzymanie i wykonanie płyty jest bardzo krótki. Najczęściej trwa tydzień, jednak decydując się na usługi dobrej i doświadczonej firmy, mamy szansę zamknąć się nawet w czterech dniach. Następnie czas, podczas którego płyta schnie, jest równie atrakcyjny, bo wynosi tylko kilka dni. Dalej możemy śmiało stawiać pierwszą kondygnację. To zdecydowanie zadowalający wynik, który nawet mimo przerw technicznych, pozwala na realizację budowy domu marzeń w krótkim czasie.