Przykładem firmy, która go zakłada, jest Play. Z czym wiąże się ta opcja i ile kosztuje w Play?

Szukając internetu LTE, powinniśmy się skierować do operatorów sieci komórkowych, ponieważ zasada jego działania wiąże się z wykorzystaniem sygnału sieci komórkowego. Chociaż na pozór wydawałoby się, że jest to nic innego jak internet mobilny, samo użytkowanie może się znacznie różnić. Przede wszystkim internet domowy LTE w Play i u pozostałych dostawców jest dopasowany do wymagań klienta, który korzysta z niego w domu. Największa różnica względem internetu mobilnego? Większy limit danych. W przeciwieństwie do internetu sieciowego nie trzeba się przejmować tym, czy w danym miejscu będą mogły być położone kable. Z internetu LTE można korzystać wszędzie.

Testuj za darmo internet domowy Play

Decydując się na współpracę z Play, warto spojrzeć na usługę Nowy Internet Domowy, w ramach której przez 2 miesiące klient może darmowo testować domowy Internet LTE. Pozwala to na zweryfikowanie, czy usługa spełnia oczekiwania pod względem prędkości i jakości przesyłu. Po tym okresie albo może bez przeszkód zrezygnować, albo podpisać umowę. Użytkownik ma do dyspozycji urządzenia wzmacniające sygnał, a jedno z nich, modem, posiada zewnętrzną antenę. W praktyce oznacza to, że niezależnie od aury, jakość sygnału nie powinna być zakłócana.

Internet domowy Play – koszty

Zdając sobie sprawę z różnych potrzeb klientów, operator przygotował kilka pakietów, w których limit pobieranych danych się zmienia. Najniższa kwota, jaką zapłacimy, to 45 zł przy limicie 50 GB. W pozostałych wariantach limitu nie ma. Czym się w takim razie różnią? Po przekroczeniu podanej w umowie ilości danych prędkość transferu spada. Decydując się na abonament w kwocie 60 zł, prędkość zmniejsza się po przekroczeniu 100 GB. Przy kwocie 70 zł, jest to wartość 200 GB, natomiast przy abonamencie 80 zł prędkość spada po przekroczeniu 300 GB. Umowę na internet domowy LTE w Play podpisuje się na dwa lata.

Urządzenia do internetu mobilnego LTE

Podobnie jak różne mogą być pakiety, tak i dostępne urządzenia służące do odbioru i wzmacniania sygnału też są różne. W zależności od tego, na który wariant oferty klient się zdecyduje, może otrzymać inny sprzęt. Przykładowo, podpisując umowę na internet domowy NET BOX z modemem zewnętrznym i abonamentem 80 zł dostaje się router Huawei NET BOX B2368 i modem Huawei. Przy umowie na 60 zł miesięcznie klient może otrzymać router Huawei B311 bądź Huawei B715. Oba urządzenia są płatne przy odbiorze. Pierwszy z nich kosztuje 1 zł, drugi 359 zł. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, która opcja będzie najodpowiedniejsza w danym przypadku, należy prześledzić swoje własne potrzeby i częstotliwość korzystania z sieci. Właśnie z tego względu bezpłatny okres próbny stanowi dobre rozwiązanie.