Inspiracją do zorganizowania Spotkań Sąsiedzkich był nowy katalog IKEA, którego motywem przewodnim jest spędzanie czasu razem. O tym, jak dobrze spotkać się w gronie sąsiadów, mogliśmy przekonać się w ostatnią sobotę na Stawach Jana, w specjalnie zaaranżowanych przestrzeniach, gdzie można było smacznie zjeść, odpocząć i pobawić się. W ten weekend, czyli 3 września, IKEA Łódź zaprasza z kolei do Parku Julianowskiego (park w obrębie ulic: Zgierskiej, Sowińskiego, Jaworowej, Folwarcznej, al. Róż, Karłowicza). 

Podobnie jak podczas pierwszego Spotkania Sąsiedzkiego, w Parku Julianowskim do dyspozycji piknikowiczów oddana zostanie tzw. strefa naleśnikowa. Będzie można kupić lub samemu przyrządzić naleśniki. Na stołach dostępne będą również świeże owoce sezonowe – m.in. jabłka, gruszki i śliwki oraz drobne przekąski, którymi będzie można częstować się do woli. Tuż obok stanie z kolei strefa food trucków i stragany lokalnych wystawców.

W przestrzeni Spotkań Sąsiedzkich w Parku Julianowskim znajdzie się też wypożyczalnia produktów IKEA. Każdy chętny piknikowicz będzie mógł wypożyczyć całkowicie za darmo zabawki i gry rodzinne, skorzystać z foteli i krzeseł, pledów, poduszek i innych produktów, które umilą czas spędzany na świeżym powietrzu. Na wszystkich czekać będą gry XXL – memory i kółko i krzyżyk, konkursy i zadania specjalne oraz przypinki zachęcające do zapoznawania sąsiadów.

Podczas Spotkania Sąsiedzkiego w Parku Julianowskim będzie można zapoznać się także z nowym katalogiem IKEA.

Spotkanie Sąsiedzkie w Parku Julianowskim odbędzie się w sobotę 3 września, w godzinach 9.00-16.00.