„Dla wszystkich, którzy chcą żyć po swojemu” – tak brzmi hasło przewodnie nowego katalogu IKEA, w którym znajdziemy mnóstwo inspiracji, jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi. Bo właśnie do życia z innymi – rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, sąsiadami – zachęca IKEA. Stąd pomysł na cykl spotkań sąsiedzkich, które mają na celu otworzyć nas na innych, pozwolić nam poznać bliższych i dalszych sąsiadów.

W ostatnią sobotę wakacji, 27 sierpnia w okolicach plaży przy Stawach Jana powstanie strefa Spotkań Sąsiedzkich IKEA.

Do dyspozycji piknikowiczów oddana zostanie tzw. strefa naleśnikowa. Znajdą w niej kuchenki, patelnie, miski i półprodukty. Obok będzie można przygotować również posiłek z własnych produktów przyniesionych na piknik. Pod namiotem ustawione zostaną także stoły i krzesła, przy których będzie można zjeść przyrządzone dania. Na stołach dostępne będą świeże owoce sezonowe – m.in. jabłka, gruszki i śliwki, którymi będzie można częstować się do woli. Tuż obok stanie strefa food trucków i straganów z wyrobami typu home made, które będzie można kupić w atrakcyjnych cenach.

W przestrzeni spotkań sąsiedzkich znajdzie się też wypożyczalnia produktów IKEA. Każdy chętny piknikowicz będzie mógł wypożyczyć całkowicie za darmo zabawki i gry rodzinne, skorzystać z foteli i krzeseł (także dla maluchów), pledów, poduszek i innych produktów, które umilą czas spędzany na świeżym powietrzu. Do dyspozycji odwiedzających będą także gry w wersji XXL: kółko i krzyżyk oraz memory. W strefie tej odbywać się będą także konkursy dla całej rodziny i zadania specjalne dla sąsiadów. Dodatkowo każdy będzie mógł wybrać dla siebie przypinkę z hasłem, które najlepiej do niego pasuje i pozwoli „przełamać lody” w rozmowie z sąsiadem.

Spotkanie sąsiedzkie przy Stawach Jana poprzedzi nietypowa instalacja IKEA, która stanie w miejscu pikniku już 22 sierpnia. Będzie to fotoplastykon w kształcie domu, z otworami, przez które będzie można podejrzeć… sąsiada. Ma on na celu zachęcić sąsiadów Stawów Jana oraz innych odwiedzających to miejsce do wspólnej zabawy w najbliższą sobotę.

Podczas spotkań sąsiedzkich będzie można zapoznać się także z nowym katalogiem IKEA, który od 22 sierpnia będzie sukcesywnie dystrybuowany do domów łodzian i mieszkańców regionu.