Aby wybrać skrojony na miarę swoich potrzeb i preferencji warto jest postawić na ranking szczoteczek sonicznych. Zanim to jednak zrobimy sprawdźmy, jak działa tego rodzaju szczoteczka i dlaczego warto jest na nią postawić. 

1. Jak działa szczoteczka soniczna?
2. Dbanie o higienę jamy ustnej - efekty stosowania szczoteczki sonicznej
3. Szczoteczki soniczne - warto dobrać je do swoich potrzeb

Jak działa szczoteczka soniczna?

W zależności od modelu szczoteczka soniczna wykonuje od 31 do 62 tysięcy drgań. Można z powodzeniem więc powiedzieć, że jest nieocenionym sprzymierzeńcem na drodze do prawidłowej higieny jamy ustnej. Jest więc niezaprzeczalnie skuteczniejsza niż tradycyjna szczoteczka do zębów. Wszystko dzięki wspomnianym drganiom, które wprawiają w ruch cząsteczki śliny, która łączy się z pastą do zębów, czego efektem jest powstawanie mikrobąbelków. Te przenikają głęboko między zęby i kierują się wzdłuż linii dziąseł, czego efektem jest dokładne czyszczenie, jak również zapewnienie ochrony płytki nazębnej.

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał, nie wystarczy jednak umyć dokładnie zęby szczoteczką soniczną. Należy również zadbać o dobrej jakości pastę, jak również o to, aby regularnie wymieniać końcówki. W praktyce mowa o tym, aby sięgać po nowe co około 3 miesiące. Niektóre modele “przypominają” nam o konieczności wymiany - producent wyposażył je w specjalną ikonkę. 

Dbanie o higienę jamy ustnej - efekty stosowania szczoteczki sonicznej

Soniczna szczoteczka powinna znaleźć się w kolekcji każdej osobie, której zależy na utrzymaniu higieny jamy ustnej na najwyższym poziomie. Dzięki niej można uzyskać zadowalające efekty nie tylko w kwestii skutecznego usuwania zabrudzeń, resztek jedzenia czy też osadów, ale również zachować świeżość oddechu.

Warto mieć na uwadze to, że stosując szczoteczkę soniczną możemy liczyć na znakomite efekty takie jak m.in. usuwanie płytki nazębnej, a zwłaszcza tej z trudno dostępnych miejsc, neutralizowanie przebarwień, a co za tym idzie, efekt wybielania zębów. Jest to możliwe dzięki technologii usuwającej codzienne, powierzchniowe przebarwienia powstałe w wyniku jedzenia czy też picia. Sięganie po szczoteczkę soniczną to również duży krok w stronę kompleksowego oczyszczania powierzchni języka, a ponadto ochrona dziąseł i szkliwa.

Warto mieć na uwadze to, że szczoteczka soniczna powszechnie uważana jest za urządzenie do kompleksowej pielęgnacji nie tylko zębów, ale całej jamie ustnej. Działa niezwykle delikatnie, dlatego z powodzeniem mogą ją stosować osoby borykające się z nadwrażliwością w obrębie zarówno uzębienia, jak i dziąseł.

Szczoteczki soniczne - warto dobrać je do swoich potrzeb

Inwestycja w szczoteczkę soniczną powinna być przemyślana. Najważniejsze jest to, aby dopasować ją ściśle do swoich potrzeb. Pomocny jest w tym ranking szczoteczek sonicznych. Dzięki niemu możemy zweryfikować różne modele, porównać ich parametry i ceny. Warto jest zwrócić uwagę między innymi na to, w jaką końcówkę wyposażył ją producent. Na rynku dostępne są o te o różnym przeznaczeniu, w tym również takie, które są skrojone na miarę naszych indywidualnych preferencji. Mowa zarówno o częstotliwości drgań, jak i włosiu, co jest szczególnie istotne, kiedy np. nasze zęby są nadwrażliwe. Obok standardowych modeli końcówek mamy do wyboru również takie, które dedykowane są czyszczeniu języka, wybielania zębów czy też polerowania ich powierzchni. Tak naprawdę najważniejsze są nasze indywidualne potrzeby.