To pojazdy, które można włączyć do firmowej floty w znacznie niższych cenach niż nowe auta z salonu. Jak wybrać bezpieczne i w 100% sprawne auto poleasingowe? Zobacz krótki poradnik i dowiedz się, na co zwracać uwagę przed zakupem poleasingowego pojazdu.

Auta poleasingowe – dobry wybór czy spore ryzyko?

Wielu przedsiębiorców wychodzi z założenia, że używane pojazdy poleasingowe nie nadają się już do dalszej eksploatacji. Nie ma bardziej mylnego stwierdzenia, oczywiście przy założeniu, że poleasingowy samochód był odpowiednio eksploatowany, a wszystkie naprawy serwisowe były realizowane zgodnie z harmonogramem ustalonym przez producenta.

Ryzyko podczas zakupu poleasingowego auta będzie praktycznie zerowe tylko wtedy, kiedy wybierzesz sprawdzony pojazd, który ma pełną historię eksploatacji już od pierwszego dnia od zakupu. Dobrym wyborem są pojazdy poleasingowe, które zostały oznaczone certyfikatem mAuto.

Certyfikat mAuto – co to takiego?

To dokument w formie raportu, który potwierdza doskonały stan wizualny oraz techniczny poleasingowego auta. Jeśli szukasz naprawdę bezpiecznego i sprawnego samochodu, najkorzystniejszą opcją będą pojazdy z oferty mAuto wraz z certyfikatem jakości (więcej informacji pod adresem https://mauto.pl/certyfikat-mAuto).

W raporcie można znaleźć wiele przydatnych informacji o poleasingowych autach, jak np.:

  • ponad 200 sprawdzonych parametrów technicznych,
  • wyniki badań stanu nadwozia, kół i wyposażenia wewnętrznego,
  • dokładne fotografie niedoskonałości pojazdu.

Zaprezentowane dane stanowią potwierdzenie, że poleasingowy samochód nadaje się do dalszej eksploatacji i nie wymaga przeprowadzenia kosztownego remontu.

Jak wybrać poleasingowe auto? Poradnik dla kupujących

Już na etapie poszukiwania poleasingowego auta zawsze przeanalizować co najmniej kilka ofert dostępnych na rynku. Nigdy nie należy zamykać się na jeden model i markę – obecnie różnorodność poleasingowych aut jest tak duża, że praktycznie każdy przedsiębiorca jest w stanie znaleźć coś idealnego na potrzeby swojej działalności gospodarczej.

Zanim wybierzesz auto poleasingowe i podpiszesz umowę ponownego leasingu, koniecznie weź pod uwagę:

  • cenę pojazdu,
  • dane techniczne,
  • stan licznika,
  • stan karoserii i felg,
  • typ wyposażenia,
  • historię pojazdu.

Jeśli żaden z powyższych czynników nie wzbudza Twoich wątpliwości, a dodatkowo pojazd ma wydany certyfikat od mAuto – wtedy jak najbardziej możesz nabyć poleasingowe auto do firmowej floty bez żadnego ryzyka. Kluczowym determinantem opłacalności zakupu pojazdu zwróconego po zakończonym leasingu jest atrakcyjna cena.

Niemniej jednak ostateczną decyzję o zakupie i ponownym leasingu pojazdu z drugiej ręki należy podjąć dopiero po dokładnej ocenie stanu technicznego, wizualnego oraz historii eksploatacji. To podstawa, aby dokonać rozsądnego wyboru i cieszyć się niezawodnym autem w firmowej flocie w o wiele korzystniejszej cenie.

Gdzie szukać ofert na auta poleasingowe? Podsumowanie

Propozycje odkupu aut poleasingowych po zwrotach można szukać bezpośrednio w firmach leasingowych, które przejęły przedmiot leasingu od klienta po zakończonej umowie. Dobrym wyborem jest oferta firmy mAuto. W jednym miejscu znajdziesz setki aut nowych i poleasingowych z opcją finansowania w formie leasingu lub najmu długoterminowego.

Nie ma żadnych wątpliwości, że najkorzystniejszą opcją jest poszukiwanie poleasingowych aut właśnie w ofercie mAuto. Wszystkie używane samochody mają stosowne certyfikaty jakości, które potwierdzają, że auto przed oddaniem do nowego nabywcy zostało kompleksowo zweryfikowane pod kątem stanu technicznego, wizualnego oraz prawnego.