Jednym z takich rozwiązań jest leasing. Czy wybór auta poleasingowego to dobry pomysł? Na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem takiej decyzji? Dowiedz się więcej.

Jak działa leasing?

Na początek krótkie wyjaśnienie – na czym polega leasing? To rodzaj porozumienia zawieranego między leasingodawcą a przedsiębiorcą. Strona oferująca leasing przekazuje samochód poleasingowy do firmowego użytku. W zamian otrzymuje regularne miesięczne opłaty – wysokość takich rat zależy od wartości pojazdu.

Umowę leasingową zawiera się zwykle na okres od 24 do 48 miesięcy. Po tym czasie przedsiębiorca może wykupić auto za kwotę pozostałą do spłaty pełnej wartości. Może, ale nie musi – istnieje także możliwość zwrotu pojazdu i podpisanie nowej umowy leasingowej.

Czy auta poleasingowe to bezpieczne rozwiązanie? 

Część przedsiębiorców zastanawia się, czy zakup używanego auta do firmy to dobre rozwiązanie. Czy tego typu pojazd będzie w stanie sprostać codziennym wyzwaniom w pracy?

Dużą zaletą leasingu jest jakość oferowanych pojazdów. Samochody poleasingowe przechodzą dokładny przegląd w serwisie, a ich historia jest dobrze udokumentowana. Każdy zainteresowany może sprawdzić, jakie usterki występowały w samochodzie wcześniej, poznać jego dotychczasowy przebieg itp. Przed ponownym leasingiem auto uzyskuje również szczegółową opinię rzeczoznawcy.

Co więcej, w ramach oferty leasingu można skorzystać także z pełnej ochrony ubezpieczeniowej oraz serwisowej. Obejmuje ona nie tylko OC, ale także AC, assistance, likwidację szkód, a nawet dostęp do samochodu zastępczego.

Auta poleasingowe – dlaczego warto?

Wybór samochodu poleasingowego z pewnego źródła to krok, który korzystnie odbije się na firmowym budżecie. Zakup samochodu to również koszty – często niemałe. W przypadku aut po leasingu wybierasz spośród modeli 2-3-letnich. To oznacza, że ich wartość jest niższa, a co za tym idzie, zapłacisz mniej.

W dodatku samo finansowanie w ramach leasingu pozwala na zachowanie elastyczności finansowej. Koszt zakupu rozkładasz na miesięczne raty. Dzięki temu możesz inwestować w swój biznes i jednocześnie rozbudowywać flotę pojazdów.  Nie musisz także posiadać wkładu własnego, co jest wymagane np. przy kredycie. W leasingu w ofercie mAuto kwota wstępna może wynosić nawet 0% wartości samochodu.