Maluch staje się pełen empatii, szacunku do zwierząt, bardziej wrażliwy, ale także szybciej rozwija się pod względem fizycznym oraz otwiera na świat, a przez to lepiej komunikuje z otoczeniem.

Znakomita forma

Dziecko, które pobiera lekcje jazdy konno, zawsze jest dużo sprawniejsze niż jego nie mający podobnej aktywności rówieśnik. By móc chociażby w podstawowym wymiarze jeździć na źrebaku, konieczne jest wyćwiczenie równowagi oraz wykazanie się świetną koordynacją. Niekoniecznie trzeba galopować jak wprawiony jeźdźca, żeby niezbędna była płynność i dynamika ruchów. Tym samym osoby korzystające z omawianej przyjemności, jaką jest jazda na koniu, często nawet nie są świadome, iż uprawiają mocno wyczerpujący i bardzo wymagający sport, który pobudza do intensywnej pracy plecy, ramiona, brzuch oraz nogi. Warto również wspomnieć, iż w momencie przejażdżki stymulowana jest praca narządów wewnętrznych, zwłaszcza wątroby. Spalamy zbędne kalorie, a także polepszamy ogólną perystaltykę jelit, przyspieszając przemianę materii i proces trawienny.

Eliminacja barier

Dobrze jest naukę jazdy konno rozpocząć we wczesnym dzieciństwie, gdyż niesie ona za sobą szereg rozlicznych zalet związanych z pokonywaniem słabości i zwiększaniem poczucia pewności siebie. Prawdopodobnie jednal większość maluchów już na sam widok wielkiego gabarytowo konia zestresuje się i wpadnie w panikę. By tego uniknąć, należy natomiast właściwie przygotować szkraba na pierwsze spotkanie ze zwierzęciem. Przyda się woreczek z pyszną paszą, którą da się zamówić przez Internet w sklepach typu Chrupka.eu, gdzie są rozmaite mieszanki starannie dobranego pokarmu. Do tego kilka kostek cukru i maluch pewnym krokiem może witać się ze swym nowym przyjacielem. Wystarczy, że dziecko wyciągnie dłoń i spokojnie podejdzie w kierunku konia, a ten powinien pokazać białko oka oraz podkulić uszy, co stanowi wyraz zadowolenia i jest swego rodzaju okazem sympatii. Najważniejsze jest jednak, żeby nie wpadać w histerię, bo to wywołuje w zwierzaku popłoch. Jak pokazują analizy medyczne, nawet dopiero uczący się jazdy konnej maluch rozwija nie tylko swą sylwetkę, ale także ćwiczy umysł, uczy się cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu, staje się bardziej odpowiedzialny i opiekuńczy.