Ubezpieczenie AC jest mniej popularne od OC. Nie powinno to dziwić, bo zakup polisy AC jest fakultatywny. Najbardziej opłaca się on osobom korzystającym ze zniżek i właścicielom mającym nowe pojazdy. Z wysoką składką tego ubezpieczenia muszą liczyć się młodzi kierowcy. Właścicielom starszych samochodów nie zawsze opłaca się zakup tej polisy.

Konkurencja na polskim rynku ubezpieczeniowym sprawia, że ubezpieczyciele nieustannie ulepszają swoje produkty lub modyfikują je w taki sposób, aby były one atrakcyjne z punktu widzenia klientów. Jeżeli chodzi o polisę AC, to niedawno na rynku pojawiła się również polisa minicasco. Można powiedzieć, że to bardzo okrojona wersja ubezpieczenia AC, która gwarantuje jednak wypłatę wówczas, gdy pojazd zostanie skradziony.

Ubezpieczenie nie tylko od kradzieży

Jeżeli chodzi o ceny autocasco, w porównywarce kalkulator-oc-ac.auto.pl znajdziesz podstawowe informacje na ten temat. Równie ważne jest to, co otrzymasz za uiszczoną składkę. Najczęściej ubezpieczyciele proponują ochronę pojazdu wraz z jego standardowym wyposażeniem. Tak ogólny zapis zawsze zostaje doprecyzowany w umowie, dlatego też niezbędne jest szczegółowe zapoznanie się z otrzymanym dokumentem.

Autocasco nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, dlatego też nie ma powodu, abyś negocjował warunki z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego. W efekcie polisa AC może obejmować szkody, które powstały przez działanie zjawisk atmosferycznych (np. grad spowoduje uszkodzenie karoserii) lub kradzieży samochodu. Zainteresowani mogą dodatkowo objąć ubezpieczeniem dodatkowe wyposażenie pojazdu.

 

Zwróć uwagę na koszty

Zakup polisy AC nie musi się, ale może się opłacać. Tak jest głównie w przypadku właścicieli pojazdów zainteresowanych nabyciem dwóch polis: OC i AC. Wysokość składki obliczysz w kalkulatorze ubezpieczenia OC i AC. Wystarczy, że uzupełnisz poszczególne pola formularza, a otrzymasz szczegółowe informacje na temat cen poszczególnych produktów. Korzystając z kalkulatora, nie musisz przy tym odwiedzać internetowych stron poszczególnych ubezpieczycieli, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Jeżeli chcesz, polisę OC możesz poszerzyć również o dodatkowe opcje, np. ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Takie rozwiązanie będzie ci się bardziej opłacać niż zakup pojedynczych polis w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Pamiętaj o tym, aby nie okazało się, że przepłaciłeś.