Pozwala on zamienić kilka rat kredytowych na jedną. Dzięki niemu można również wydłużyć czas spłacania zobowiązań, co pozwala odciążyć miesięczny budżet domowy. Kiedy warto wziąć taki kredyt? Na jakich warunkach jest udzielany oraz jak długo można go spłacać? Odpowiadamy!

Pożyczki online na niewielkie kwoty, zakup sprzętu AGD na raty czy kredyt gotówkowy na prezenty świąteczne to coraz chętniej wybierane przez Polaków produkty finansowe. Skorzystanie ze wsparcia finansowego raz na jakiś czas nie jest niczym złym. Problem pojawia się jednak kiedy weźmiesz na siebie zbyt wiele zobowiązań, a później nie jesteś w stanie ich spłacić. Zarządzanie spłatą kilku rat kredytowych jest nie tylko niewygodne, ale również bardzo łatwo o którejś z nich zapomnieć. Każdy dzień zwłoki często jednak wiąże się z dodatkowymi kosztami. Kredyt gotówkowy konsolidacyjny dostępny na direct.money.pl może pomóc Ci uniknąć takiej sytuacji.

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który dostępny jest właściwie w każdym banku. W zależności od tego, jakie zobowiązania chcesz skonsolidować, możesz zdecydować się na kredyt hipoteczny lub gotówkowy. Konsolidacja gotówkowa powstała z myślą o bieżących zobowiązaniach finansowych. W ramach niej możesz połączyć w jedno:

  • pożyczki na raty
  • chwilówki
  • karty kredytowe
  • kredyty gotówkowe
  • wcześniejsze kredyty konsolidacyjne.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny działa podobnie, jednak w jego przypadku zabezpieczeniem jest nieruchomość. Takie kredyty są więc częściej udzielane na wyższe kwoty oraz mają dłuższy czas spłaty.

Jak w praktyce wygląda wzięcie kredytu konsolidacyjnego? Bank udzielając kredytu, spłaca wykazane przez Ciebie zobowiązania. Najczęściej środki przesyła bezpośrednio na konta Twoich wierzycieli. Od tego momentu nie musisz już wykonywać co miesiąc kilku, a nawet kilkunastu przelewów, a tylko jeden. Minusem takich kredytów jest jednak podwyższenie całkowitego kosztu zobowiązań. Zaletą natomiast, niższe raty miesięczne.

Czy wszystkie zobowiązania można skonsolidować?

Dokładne warunki konsolidacji określane są przez każdy bank z osobna. Niektóre banki udzielają kredytów konsolidacyjnych wyłącznie na inne produkty bankowe. Coraz więcej placówek wychodzi jednak również naprzeciw klientom firm pozabankowych. Możliwe jest więc skonsolidowanie pożyczek oraz chwilówek. Jeśli potrzebny jest Ci kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych na raty w parabankach, możesz sprawdzić w pierwszej kolejności ofertę Alior Banku, Nest Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Jeśli natomiast chcesz włączyć w konsolidację karty kredytowe, masz znacznie większy wybór. Taką konsolidację oferują: Pekao SA, Getin Bank, Credit Agricole Bank Polska, eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Plus Bank, Santander Bank Polska, T-Mobile Usługi Bankowe. Aby uzyskać najświeższą ofertę banków, najlepiej, jeśli skorzystasz z porównywarki dostępnej w sieci.

Kredyt konsolidacyjny – na jak długo możesz wziąć?

Wiele osób, które decydują się na kredyt konsolidacyjny, ma nie najlepszą sytuację finansową. Często zależy więc im na tym, aby miesięczna rata kredytu była jak najniższa. Najłatwiejszym sposobem na obniżenie wysokości miesięcznych kosztów kredytu jest wydłużenie go w czasie. Na jak długo można więc zaciągnąć kredyt konsolidacyjny? W przypadku kredytów gotówkowych zazwyczaj maksymalny czas oferowany przez banki to dziesięć lat. Inaczej wygląda to w przypadku kredytów hipotecznych. Ze względu na to, że kredyt zabezpieczony jest nieruchomością, banki decydują się udzielić go na dłuższy okres. Maksymalnie jest to trzydzieści lat.

Kredyt konsolidacyjny – kto może z niego skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie skierowane do osób, które zaciągnęły już zobowiązania finansowe. Nie jest to jednak propozycja dla tych, którzy mają już poważne długi. Kredytem konsolidacyjnym nie da się objąć zobowiązań, które już się przeterminowały. Żeby go uzyskać, należy wykazać odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Ponadto, jeśli interesuje Cię kredyt konsolidacyjny na trzydzieści lat, musisz posiadać nieruchomość, na której bank ustanowi hipotekę. Jeśli nie masz nieruchomości, którą można obciążyć lub nie chcesz korzystać z takiej opcji, musisz liczyć się z wyższym oprocentowaniem oraz krótszym czasem spłaty kredytu.

Kredyt konsolidacyjny na trzydzieści lat – czy warto?

Kredyt konsolidacyjny na trzydzieści lat to bardzo długofalowe zobowiązanie. Czy warto się na nie decydować? Jest to dobra opcja dla osób, które mają bardzo kosztowne zobowiązania, które mocno obciążają miesięczny budżet. Dzięki kredytom konsolidacyjnym z zabezpieczeniem można znacząco obniżyć ratę kredytową, a tym samym podwyższyć komfort codziennego życia. Zaletą takiego kredytu są również niższe koszty w porównaniu z konsolidacją gotówkową. Pamiętaj jednak, że obciążoną hipoteką nieruchomość może być Ci jednak znacznie trudniej sprzedać.