Dobre wózki głębokie są co prawda wyposażone w miękką tapicerkę bazową, jednak zawsze trzeba dokupić poduszeczkę i kocyk. Ich rodzaj należy dopasować do panującej pory roku. O podusiach, śpiworkach i innych wygodnych wyrobach otulających piszemy poniżej. Jeśli w niedalekiej przyszłości czeka Cię zakup wózka i akcesoriów dodatkowych, ten poradnik jest dla Ciebie.

Wygodne akcesoria do wózka należycie ochronią maluszka. Co wybrać?

Najważniejsza jest wygoda dziecka. W wózku ma ono czuć się dobrze i być zabezpieczone przed chłodem lub słońcem. Dlatego też przy kupowaniu dodatków trzeba uwzględnić porę roku – śpiworki zimowe są dużo grubsze i kosztują więcej, niż te przeznaczone na lato. Jeżeli dziecko urodziło się wiosną, z zakupem ciepłego śpiworka można więc się wstrzymać: w gondoli spędzi ono sezon letni. Na ten czas najlepszy będzie lekki otulacz, wykonany z przewiewnej bawełny albo włókna bambusowego. Większość otulaczy i śpiworków do gondoli zawiera informację o tym, na jaką pogodę będą odpowiednie. Jesienią najlepiej sprawdzają się wyroby z ocieplanej bawełny organicznej albo wełny. Gdy temperatury spadną poniżej zera, dobrze jest sięgnąć po produkt wiatroodporny i z kapturkiem.

W wózku musi się znaleźć również kocyk. Uszyty z tkaniny bezpiecznej dla maluszka, jest milutki z dotyku i przyjemnie otula dziecko. Na zimę wybieramy grubszy kocyk, zaś latem szukamy wyrobów, które zapobiegną przegrzaniu. Pod główką dziecka umieszczamy poduszeczkę, na przykład antywstrząsową, o optymalnie wyprofilowanym kształcie.

Coś więcej, czyli komfort rodzica. Świetny wybór: torba i uchwyt na kubek

Podczas spacerów z dzieckiem w wózku, rodzic też powinien czuć się dobrze. O ułatwiony dostęp do pieluch, podkładów do przewijania i ubranek zmiennych zadba profesjonalna torba do wózka. Jest w niej miejsce na wszelkie potrzebne rzeczy, a sama torba pozostaje ładna wizualnie i pełni funkcję praktycznego organizera. Przy wózku powinien się znaleźć także uchwyt na kubek, pozwalający mamie napić się kawy lub wody, gdy tylko najdzie ją ochota – bez konieczności szukania napoju w głębokiej torbie. Jeszcze inne wyposażenie wózka, które przydaje się na co dzień, to kolorowa karuzela z pozytywką, uprzyjemniającą podróż. Chętnie kupowanym akcesoriów jest też przeciwsłoneczna parasolka do wózka, a także moskitiera, zapobiegająca ukąszeniom komarów, os i innych owadów. Wszystkie wymienione elementy wyposażenia, które można dokupić do wózka, są dostępne w sklepie internetowym 3KIWI https://www.3kiwi.pl/. Oferta obejmuje klasyczne i luksusowe odsłony akcesoriów, przydatnych w czasie dużych i małych spacerów.