Zanim za coś zapłacimy, szczególnie jeżeli chodzi o drogie rzeczy, obejrzyjmy i poznajmy te produkty. Kiedy bierzemy pod uwagę tablety, pierwszą rzeczą powinno być skonfrontowanie specyfikacji technicznej z naszymi wymaganiami oraz potrzebami. I dlatego dziś bierzemy na warsztat Galaxy Tab S3 LTE.

 

Wnętrze Galaxy Tab S3 LTE

 

Galaxy Tab S3 LTE to urządzenie z wyświetlaczem 9,7 cala, rozdzielczością 2048 x 1536 oraz ekranem AMOLED HDR (jakość, która przejawia się w szerokich kątach widzenia oraz realistycznych kolorach, przy czym odtwarzanie wideo w HDR jest dostępne wyłącznie dla treści filmowych, które pochodzą z aplikacji Amazon). Tablety te mają szklany tył obudowy, co sprawia, że nie tylko są wytrzymałe, ale także świetnie się prezentują. Bardzo dobra jakość to również rezultat działania procesora Snapdragon 820. Tym bardziej, że towarzyszą mu 4 GB pamięci RAM oraz grafika Adreno 530.

 

Poza tym Galaxy Tab S3 LTE warto docenić też za system czterech głośników umieszczonych w rogach urządzenia. Co ciekawe, są to tablety, które automatycznie dostosowują się do kierunku, w którym ekran jest zwrócony. Wyraźnie usłyszymy więc każdy dźwięk, niezależnie od położenia tabletu. Będzie on czysty, donośny, nieźle odwzorowany w średnich i wysokich tonach, z delikatnym basem w tle.

 

Biorąc pod uwagę specyfikację techniczną, nie można pominąć baterii. Jest na tyle wytrzymała, że pozwala na nawet 12 godzin odtwarzania filmów. Oglądanie ulubionych seriali podczas całej podróży nad morze czy w góry z tym urządzeniem nie jest wyczynem, wręcz przeciwnie – jeszcze większą przyjemnością. Nie zbledniemy już ze strachu z powodu ładowarki zostawionej w domu. A kiedy będziemy musieli ponownie naładować tablet, wystarczy nam na to 170 minut.

 

Interesujące dodatki

 

Galaxy Tab S3 LTE to urządzenie, którym nie rozczarują się gracze. Skąd ta pewność? Między innymi wynika ona z dużego wyboru tytułów dostępnych w Galaxy Game Pack (Hearthstone Heroes of Warcraft, Megapolis, Empire: Four Kingdoms, World of Tanks Blitz i Cut The Rope Magic).

 

Do sprzętu, o którym mowa, dołączony jest też rysik. Pisze się nim tak, jak ulubionym długopisem. Rysik o średnicy 9,4 mm to pewny i wygodny uchwyt. Natomiast grubość końcówki, która wynosi 0,7 mm, sprawia, że pismo odręczne jest wyraźne i naturalne. Rysik ten nie wykazuje też tendencji do turlania się po stole. Warto wspomnieć też, że rozpoznaje on ponad 4 tysiące poziomów nacisku i radzi sobie z rysowaniem pod kątem. Możemy więc precyzyjnie nakładać cienie, delikatnie stopniując naciskiem intensywność kreski.

 

Czy takie parametry techniczne i dodatki was przekonują? My jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani.