Krokus - Crocus

Inna jego nazwa to szafran wiosenny. Z dużej bulwki krokusa może wyrosnąć do trzech kwiatów kilkunastocentymetrowej wysokości. Są odmiany fioletowe, białe, żółte, pomarańczowe, a także dwubarwne. Liście zaczynają intensywny wzrost dopiero po przekwitnięciu roślin. Krokusy z doniczek nie nadają się do uprawy w kolejnym roku i gdy stracą urodę, trzeba je wyrzucić.

Hiacynt - Hiacynthus

Jego liście osiągają 20 cm długości, kwiatostan dorasta do 30 cm. Kwiaty są zwykle białe, różowe lub niebieskie, rzadziej pomarańczowe lub żółte. Tworzy duże cebule (około 5 cm średnicy). U białych i żółtych odmian mają one bardzo jasne łuski, u pozostałych są brązowawe lub bordowe. Zdrowe cebule dobrze się przechowują.

Tulipan - Tulipa

Tylko niektóre odmiany tulipanów chcą wydawać kwiaty zimą czy bardzo wczesną wiosną. Ich pędzenie lepiej pozostawić specjalistom, którzy są w stanie zapewnić im dobre warunki. Po przekwitnięciu cebule tulipanów nie nadają się do dalszej uprawy.

Jaskier Azjatycki - Rapunculus asiaticus

Dorasta do 40 cm, kwiaty osiągają 7 cm średnicy. Jeśli rośnie w dobrych warunkach, jego liście zasychają dopiero w sierpniu. Pod ziemią tworzy około dwucentymetrowej długości bulwki w postaci pazurków. Powinno się wysadzać tylko takie, które mają kilka nabrzmiałych pąków. Przed posadzeniem „pazurki” jaskrów warto na parę godzin umieścić w wodzie.

Narcyz – Narcissus

W zależności od grupy botanicznej i odmiany rośliny te tworzą jeden kwiat na pędzie lub mają ich po kilka, niektóre intensywnie pachną. Gdy liście obumrą, cebule (około 1,5 cm średnicy) trzeba szybko zasuszyć, bowiem pozostawione w wilgotnej ziemi szybko tworzą nowe korzenie. Jeśli je przy przesadzaniu uszkodzimy, w następnym sezonie narcyzy będą słabo rosnąć. Cebul przybyszowych mocno połączonych z mateczną nie należy odrywać, bo powstałe rany trudno się zabliźniają.

Najwyższej jakości cebulki kwiatów w hurtowych cenach do kupienia tutaj: http://hurtownia-ogrodnicza.eu/kategoria/cebulki/