W najbliższy weekend (11, 12 września) w Porcie Łódź odbędzie się pierwszy etap otwartego castingu na modelki. Jury w składzie: Agnieszka Maciąg, Karolina Malinowska i Tomasz Jacyków wyłoni 20 kandydatek, z których najlepsze staną na wybiegu i zaprezentują najnowsze kolekcje centrum. Casting zainauguruje wrześniowy Maraton Mody Portu Łódź.


W castingu w Porcie Łódź mogą wziąć udział kobiety w wieku 14 – 30 lat. Kandydatki zaprezentują się przed jury złożonym z gwiazd świata mody. Ocenią je słynne modelki – Agnieszka Maciąg i Karolina Malinowska oraz znany z kontrowersyjnych ocen stylizacji celebrytów Tomasz Jacyków.

Rejestracja uczestniczek rozpocznie się w sobotę o godz. 11.00 w punkcie położonym obok sceny głównej przy sklepie IKEA. Kandydatki na modelki będą prezentować się przed jury w godz. 12.00 – 15.00 i 16.00 - 18.15. Wyniki castingu zostaną ogłoszone w sobotę i niedzielę o godz. 18.55.

- Każdego dnia jury wybierze 10 dziewcząt o najlepszych predyspozycjach do roli modelek.
20 uczestniczek zakwalifikuje się do drugiego etapu castingu, który odbędzie się 18 i 19 września podczas drugiego weekendu Maratonu Mody pod hasłem Uwolnij swoje piękno. Wówczas Karolina Malinowska i Agnieszka Popielewicz wybiorą spośród nich finalistki, które w ostatni weekend września staną na wybiegu Portu Łódź – informuje Emilia Lange - Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

W przerwie między castingami jury zasiądzie w Studiu Stylistów.
W godz. 15.10 – 15.40 i 18.25 Agnieszka Maciąg, Karolina Malinowska i Tomasz Jacyków będą udzielać porad na temat aktualnych trendów. Opowiedzą o najmodniejszych w sezonie jesień – zima kolorach, zestawieniach, długościach i fasonach.

Więcej informacji na temat castingu i Maratonu Mody można znaleźć na stronie internetowej www.portlodz.pl oraz na pokładzie 15-metrowego Hummera Portu Łódź, który codziennie krąży
po ulicach Łodzi i odwiedza najbardziej charakterystyczne punkty miasta.


Kolejne wrześniowe weekendy w Porcie Łódź również będą obfitować w modowe atrakcje. 18 i 19 września (sobota i niedziela) w centrum odbędzie się akcja pod hasłem „Uwolnij swoje piękno”. Przez dwa dni na klientów centrum czekać będą styliści, wizażyści i fryzjerzy. Weekend dodatkowo uatrakcyjnią występy laureatów i uczestników programów You Can Dance i Mam Talent. Dla klientów Portu Łódź wystąpią m.in. Maciek „Gleba” Florek, Artur Cieciórski, Jurij Żurajew, Molo i Frodo.

25 i 26 września w Porcie Łódź pojawi się wybieg, na którym prezentowane będą modowe inspiracje na aktualny sezon. W pokazach mody wezmą udział profesjonaliści oraz modele i modelki wyłonieni przez jury podczas castingu. Dwudniową modową rewię poprowadzą Kasia Cichopek i Tomasz Jacyków.
O oprawę artystyczną zadba akrobatów grupa taneczno-akrobatyczna DUO MAJESTIC.