Rynek nieruchomości w Łodzi, tak jak w większej części Polski, powoli, ale skutecznie wygrzebuje się z dołka spowodowanego ostatnim kryzysem. Statystyki jasno wskazują, że w najbliższym czasie czeka nas spore ożywienie – coraz więcej mieszkań pojawia się na sprzedaż i na wynajem, przez co chętnych do nabycia nieruchomości też będzie przybywać. Trend ten zauważyły również serwisy internetowe, które wszem i wobec zachęcają potencjalnych użytkowników do skorzystania z wyszukiwarek ofert, po macoszemu traktując jednocześnie drugą stronę transakcji – właścicieli nieruchomości. Jest jednak serwis, który nie zaniedbuje żadnego uczestnika rynku. Mowa o witrynie Homla.pl, która jest najlepszym miejscem na wystawianie mieszkania na sprzedaż w Łodzi oraz w każdym innym miejscu, gdzie rosnący popyt na nieruchomości spotyka się ze wzrastającą podażą.

Wynajem mieszkań w Łodzi się opłaca

Boom mieszkaniowy w całym kraju nie pozostaje bez wpływu na żadne większe miasto w Polsce. Nie inaczej było w Łodzi – według danych Głównego Urzędu Statystycznego w pierwszym półroczu 2016 roku w województwie łódzkim zakończono budowę 3.000 nowych mieszkań, co jest wynikiem o 1,4% lepszym niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Można więc mówić o pewnej stabilizacji podaży, która przekłada się również na stabilny poziom cen, które nadal kształtują się na poziomie 4.700-4.800 złotych za metr kwadratowy. Niewielką podwyżkę widzimy tylko w najbardziej popularnych metrażach (około 60 metrów), gdzie średnie ceny transakcyjne wzrosły o około 200 złotych na metrze. Cechą charakterystyczną tutejszego rynku jest również to, że miejscowi coraz chętniej kupują nowe, deweloperskie mieszkania, ale wykończone pod klucz – obecnie jest to trend przyświecający już nie tylko inwestycjom pod wynajem.

Utrzymująca się na stabilnym, ale stosunkowo niskim poziomie podaż mieszkań spowodowała, że wykorzystanie wygaszanego już programu Mieszkanie dla Młodych było marginalne. Z tego między innymi powodu zapytania w sieci odnośnie mieszkania do wynajęcia w Łodzi pojawiały się coraz częściej – ten, kogo nie stać obecnie na kupno własnego M, zwłaszcza w obliczu braku szans na dofinansowanie, będzie próbował na początku coś wynająć. Jest to o tyle uzasadnione, że taka operacja, w porównaniu z innymi stolicami województw, bardzo się w Łodzi opłaca.

Homla.pl – kompletny serwis ogłoszeń nieruchomości

Szukasz pokoju do wynajęcia w Łodzi? A może masz na sprzedaż duże mieszkanie? Wobec pojawiającej się hossy na rynku nieruchomości, połączonej ze spadającymi cenami na takich rynkach jak łódzki, naturalnym było pojawienie się pośredników, którzy w sposób szybki, tani i skuteczny skontaktują ze sobą stronę popytową z podażową. Obecnie jednym z ciekawszych serwisów internetowych tego typu jest Homla.pl, którego regionalną ofertę znajdziecie tutaj: http://homla.pl/ogloszenia/wszystkie/wszystkie/lodzkie/lodz.

Dlaczego Homla? Przede wszystkim dlatego, że jest serwisem kompletnym i nastawionym na jak największą wygodę użytkownika – i to z obu stron transakcji. Wystarczy pierwszy rzut oka na stronę i już wiadomo, że zasady user experience nie są jej twórcom obce. Przede wszystkim jest ona responsywna, co przy nieustannie wzrastającym rynku mobilnym ma kolosalne znaczenie. Ponadto już z poziomu strony głównej możemy przenieść się do najważniejszych dla nas sekcji, takich jak wszechstronne i zaawansowane, ale bardzo intuicyjne filtrowanie ofert. Dalej jest jeszcze ciekawiej – nie dość, że dzięki innowacyjnej, przyjaznej mapce możemy szukać nieruchomości w dowolnie zaznaczonym przez nas obszarze, to dodatkowo mamy możliwość odnalezienia w okolicy partnerów do wspólnego mieszkania (współlokatorów wyszukujemy po konkretnych cechach – możemy między innymi zaznaczyć, że nie życzymy sobie osoby palącej) i umówienia się na dni otwarte, które mogą przeprowadzać nawet osoby indywidualne (a nie tak jak zwykle było do tej pory - pośrednicy, którzy od każdej transakcji pobierają prowizję, a więc są dla nas dodatkowym kosztem).

W tym właśnie miejscu przechodzimy do jednego z największych atutów Homli – jest to serwis bardzo przyjazny osobom wystawiającym swoje mieszkania/domy na sprzedaż/wynajem. Nie dość, że umieścić swoją ofertę na mapce mogą wszyscy, bez względu na miejsce zamieszkania (mówimy tu o całej Polsce, a nie tylko największych miejscowościach), to dodatkowo samo wystawienie swojej nieruchomości jest bardzo proste i intuicyjne – włącznie z załadowaniem galerii zdjęć zajmie najwyżej kilka minut. Wisienką na torcie jest natomiast wspomniana możliwość organizacji dni otwartych przez osoby indywidualne. Ogłaszamy taką chęć, określamy liczbę osób, które jesteśmy w stanie danego dnia przyjąć i… czekamy na zgłoszenia. Jest to opcja coraz popularniejsza, które pozwala się sprzedającemu spotkać twarzą w twarz z wieloma potencjalnymi nabywcami i zaprezentować im nieruchomość w całej okazałości. Dzięki temu Homla łączy unikalne właściwości szybkiej i wygodnej wyszukiwarki nieruchomości z realnym spotkaniem i dopięciem szczegółów transakcji face to face.

Województwo łódzkie jest miejscem idealnym do działania takich serwisów jak Homla. Z jednej strony mamy tu stabilną, niezbyt wysoką liczbę dostępnych nieruchomości, w związku z czym każda odpowiednio wyeksponowana oferta będzie dostrzeżona. Z drugiej strony nabywcy prędzej znajdą swoje wymarzone mieszkanie, niż w zatłoczonej Warszawie czy Krakowie. Choć akurat w przypadku Homli duża liczba ofert nie jest problemem, dzięki zaawansowanemu i przejrzystemu systemowi filtrów.