Meble fryzjerskie - fotel fryzjerski to podstawa

Na zadowolenie klienta wpływa przede wszystkim komfort, jakiego zaznał podczas strzyżenia i efekt końcowy wizyty. Warto zatem zadbać, by już od samego początku pobyt w salonie był dla niego przyjemnością i formą relaksu. To właśnie dlatego meble fryzjerskie, w tym przede wszystkim fotel fryzjerski - musi być wygodny. Najlepiej, żeby zawierał podłokietniki i oparcie kończące się w górnych partiach plecy. Fotel powinien także dawać możliwość manewru pozycją klienta. Najlepiej, żeby można było z łatwością zmieniać jego wysokość, swobodnie obracać oraz aby posiadał funkcję zabezpieczania przed przypadkowym przesunięciem.

Meble fryzjerskie - konsoleta w wyposażeniu salonu

Konsoleta to mebel fryzjerski znajdujący się przed fotelem klienta. Służyć ma on przede wszystkim możliwości kontrolowania pracy fryzjera. To właśnie dlatego konsoleta musi składać się z dużego lustra. Musi być ono dopasowane do wilgoci panującej w salonie. Nie może to być takie lustro, jakie umieszczane są w domach, należy wybrać lustro wykonane ze specjalnego, odpornego na korozję szkła.  Powinno być ono także odpowiednio oświetlone, by zapewnić wysoką widoczność. Oprócz tego warto, by konsoleta była funkcjonalna dla personelu. Powinna zatem posiadać boczne szuflady, w których fryzjer będzie miał pod ręką najpotrzebniejsze do swojej pracy produkty.

Najlepsza myjka fryzjerska

Odpowiednio dobrana myjka fryzjerska to oczywiście sprzęt, który będzie wygodny dla klienta. Mycie włosów to dla wielu z nas najbardziej relaksująca chwila podczas wizyty u fryzjera. Warto zadbać, by towarzyszyła jej wygoda fotela. Szczególnie ważny jest też kształt umywalki. Powinien być on dopasowany do wygiętego ciała klienta. Może być ona wykonana z ceramiki bądź plastiku.

Organizer fryzjerski - wygoda dla personelu

Meble fryzjerskie najczęściej wybierane są przede wszystkim z myślą o wygodzie klienta. W przypadku doboru organizera powinno kierować się preferencjami personelu. Organizer to przesuwana szafka będąca podstawowym pomocnikiem fryzjera. Służy ona do porządkowania najbardziej potrzebnych akcesoriów i sprzętu. Zwykle organizer wykonany jest z tworzywa sztucznego i zawiera dużo przegródek dla zachowania porządku. Organizer może zawierać także miejsce na zawieszenie suszarek i szczotek, do których dostęp musi być jak najszybszy.

Taboret dla fryzjera

Mówiąc o wygodzie personelu, nie można pominąć niezwykle pomocnego w jego pracy taboretu. Powinien być to mebel w stylu hoker. To specjalny fotel bez podparcia. Musi mieć funkcję obracania i zmieniania wysokości, tak by fryzjer mógł dopasować pozycję do wymagań pracy. Najlepiej, żeby taki fotel posiadał także kółka, zapewnią one jeszcze większą, potrzebną przy sprawnym strzyżeniu i modelowaniu mobilność.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego, w tym meble fryzjerskie, to jeden z najbardziej wpływających na opinię salonu czynnik. Warto już od początku zainwestować w dobrej jakości, dopasowane do potrzeb meble oraz śledzić trendy, by stale zadziwiać klientów komfortem i profesjonalizmem.