Sięgnęły one zenitu, gdy na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie zaprezentowano sportową wersję tego modelu. Jeden z pierwszych egzemplarzy w Polsce został właśnie zakupiony w autoryzowanym salonie Mercedes-Benz Auto-Studio w Łodzi.

Klasa A45 AMG, bo o tej wersji mowa, to prawdziwy demon prędkości. Turbodoładowany, 2-litrowy silnik o mocy 360 KM i momencie obrotowym 450 Nm rozpędza auto od 0-100 km/h w jedyne 4,6 sekundy i osiąga maksymalną ograniczoną elektronicznie prędkość 250 km/h. Model jest standardowo wyposażony w napęd na obie osie 4MATIC oraz 7-stopniową automatyczną skrzynię biegów AMG-SPEEDSHIFT DCT. Oprócz potężnego silnika, Klasa A45 AMG zyskała również udoskonalone zawieszenie i bardziej drapieżny wygląd.

Jeden z pierwszych egzemplarzy tego sportowego samochodu niecały miesiąc po rynkowym debiucie znalazł nabywcę w salonie Mercedes-Benz Auto-Studio w Łodzi za, bagatela, niemal 240.000 zł.

- Zakup Mercedesa A45 AMG właśnie w naszym salonie przyjęliśmy z ogromnym zadowoleniem, ponieważ świetnie wpisuje się on w gamę samochodów, jakimi klienci wyjeżdżają z naszego salonu. Szczególnie, że ten model to przykład połączenia wspaniałego wyglądu, doskonałych osiągów i równocześnie rozsądnego spalania. A cena? Wydaje mi się, że przy takim aucie pieniądze schodzą na drugi plan – mówi Klaudiusz Czerwiński, dyrektor ds. sprzedaży samochodów osobowych w Auto-Studio w Łodzi.