Zespół składa się z młodych, najbardziej utalentowanych artystów z całej Unii. Na estradzie zobaczymy 140 muzyków, w wieku od 14 do 24 lat, reprezentujących 27 krajów Europy. Obecnie w orkiestrze gra trzech Polaków, którzy pokonali podczas przesłuchań ponad 4 tysiące innych kandydatów. EUYO koncertuje w Europie, Azji oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Ostatnio wzięła udział w koncercie galowym na wystawie Expo 2010 w Szanghaju podczas obchodów Dnia Europejskiego. A oprócz najwyższego światowego poziomu, EUYO to przede wszystkim świeżość, żywiołowość i entuzjazm!

Koncert rozpoczyna się o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej przy ul. ul. Narutowicza 20/22. W programie koncertu: M. Karłowicz- Bianca da Molena op. 6 (Biała Gołąbka), S. Prokofiew- Four Portraits from The Gambler, op.49, P. Czajkowski – VI Symfonia b-moll op.74 „Patetyczna”. Bilety w cenach: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł można kupić w kasie filharmonii od 9 sierpnia.
Dla nszaszych Czytelników mamy 2 podwójne zaproszenia na koncert. Aby otrzymać jedno z nich wystarczy przesłać prawidłową odpowiedź na pytanie: Kto jest patronem Filharmonii Łodzkiej?, na maila: redakcja@zyciepabianic.pl i mieć szczęście w losowaniu. Na odpowiedzi czekamy do 6 sierpnia Nazwiska nagrodzonych opublikujemy w tygodniku Życie Pabianic 10 sierpnia.