Piekarenka oferuje świeżo wypiekane pieczywo w wersji wytrawnej i słodkiej, kawę oraz specjały sklepiku szwedzkiego, między innymi bułeczki cynamonowe, ciastka truflowe i torcik migdałowy.

Fika to szwedzki obyczaj, który pozwala mieszkańcom tego kraju na przerwę w pracy lub w wykonywaniu innych obowiązków w celu wypicia kawy, odpoczynku i rozmowy ze współpracownikami, rodziną czy przyjaciółmi. Podczas fiki Szwedzi raczą się różnymi przekąskami, najczęściej słodkimi, np. bułeczkami cynamonowymi.

Piekarenka Fika która powstała w IKEA Łódź, nawiązuje do szwedzkiego zwyczaju. Jest to miejsce, gdzie możemy odpocząć przy dobrej kawie i słodko-słonych specjałach. W ofercie znalazły się takie przysmaki, jak: bułeczka cynamonowa, jabłecznik, pannacota, ciastko truflowe, torcik migdałowy z gorzką czekoladą oraz jagodowy, a także warkocz klonowy czy finezja mascarpone. Oprócz słodkości w piekarence kupimy świeżo wypiekane pieczywo: chleb kaszubski, dyniowy, pełne żyto, a także bagietki, bagielino, ciabaty i bułki. Wszystkie produkty możemy spożyć na miejscu w urządzonej ze smakiem części kawiarnianej. Dzieci, które odwiedzą Fikę wraz z rodzicami, mogą spędzić czas w zaaranżowanej w pobliżu strefie zabaw.