Swap artykułów dziecięcych odbędzie się 20 czerwca na terenie centrum handlowego Port Łódź, w pobliżu sklepu Saturn w godzinach 10.00 – 17.00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy przynieść tego dnia ubrania (lub inne rzeczy dla dzieci) i zarejestrować się w punkcie informacyjnym, gdzie otrzymamy specjalne badge (plakietki), przeznaczone dla uczestników akcji. Przygotowane zostaną stoły i wieszaki na ubrania, tak by każda przyniesiona rzecz została odpowiednio wyeksponowana i znalazła nowego właściciela. Poza odzieżą dziecięcą będzie można wymieniać się także wózkami, fotelikami do samochodu, nosidełkami oraz innymi nieużywanymi już przez nas akcesoriami dla najmłodszych. Uczestnictwo w swap jest bezpłatne.

Na miejscu będzie można skorzystać z porady pedagoga, który opowie obecnym i przyszłym rodzicom, jak najlepiej bawić się z dziećmi, tak by rozwijać ich zmysły i wyobraźnię.

Atrakcje czekają także na najmłodszych. Dla dzieci przygotowane zostały zabawy pod okiem profesjonalnych animatorów, a także ścieżka sensoryczna, gdzie dziecko poprzez kształtowanie koordynacji, równowagi i wrażeń dotykowych uczy się poznawać świat.