Niestety czasami koloryzacja może się nie udać. Niezależnie czy przyczyną takiego stanu rzeczy będzie źle dobrany odcień farby, niewłaściwie przygotowanie czy nieprawidłowy sposób aplikacji, efekt może się okazać daleki od zamierzonego. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim – nie panikować!

 

Farba blond – co może pójść nie tak z koloryzacją?

Farba blond, farba brąz, czerwona farba do włosów – koloryzacja każdym z tych produktów może pójść niewłaściwie. Oczywiście nie piszemy tego, żeby kogokolwiek nastraszyć, lecz raczej zwrócić uwagę na to, że nawet stosunkowo niewielki błąd w koloryzacji może poskutkować innym odcieniem na naszej głowie.

 

Wynika to z bardzo prostego powodu – szampon do włosów brąz, czerwona czy w jakimkolwiek innym kolorze nie wymywa z naszych włosów naturalnego pigmentu, tylko się z nim łączy. Właśnie z tego powodu czasami kolor naszej fryzury może znacząco odbiegać od tego, co widnieje na opakowaniu produktu. Nasz nowy kolor zawsze będzie wypadkową farby oraz tego, co naturalnie znajduje się na naszej głowie.

 

Koloryzacja i farba blond – lepiej zapobiegać, niż leczyć

Chociaż istnieją sposoby na naprawę pozornie katastrofalnej koloryzacji i zaraz do nich przejdziemy, pamiętajmy, że najlepiej jest do takich sytuacji w ogóle nie dopuszczać. Oczywiście nie każda z nas jest fryzjerką, a nauka doboru kolorów może wymagać od nas nieco czasu, warto jednak przystępować do koloryzacji wtedy, kiedy jesteśmy na to przygotowane.

 

Jednym z pierwszych kroków jest przeprowadzenie próbnej koloryzacji. Polega ona na tym, że farba blond nie pokrywa całej naszej fryzury, jedynie jakieś niewielkie i niewidoczne jej pasmo. Dzięki temu zobaczymy w miniaturze jak będzie wyglądał ostateczny efekt i będziemy mogły podjąć decyzję. Warto też zawsze wybierać produkty wysokiej jakości, gdyż tylko dobra farba blond będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania.

 

Farba blond wyszła nie tak jak powinna – co robić?

Nieudana koloryzacja z całą pewnością nie należy do miłych momentów, jednak przede wszystkim – nie panikujmy. Pochopne decyzje nie są tutaj wskazane, niezależnie czy podejmujemy je samodzielnie, czy w salonie fryzjerskim. Przyjmuje się, że łączenie farby z naszym pigmentem zajmuje od 48 do 72 godzin, mamy więc jeszcze co najmniej dwie doby na to, by uratować nasze włosy.

 

Mamy sporo możliwości, jak chociażby zabieg dekoloryzacji. Właściwie natychmiastowo rozjaśni on naszą fryzurę, niestety kosztem jej kondycji. Farba blond może zostać z naszych włosów także wymyta, co jest zdecydowanie bezpieczniejszą opcją. Nie zadziała ona może tak szybko i mocno jak dekoloryzacja, jednak powinna pomóc nam w pozbyciu się z włosów większości farby. Do tego celu używa się specjalnych szamponów oczyszczających lub dedykowanych produktów do wymywania pigmentu z włosów.

 

Kiedy farba blond nie da nam zadowalającego efektu, zawsze możemy powtórnie przystąpić do koloryzacji, decydując się na inny kolor – to także może być sposobem na zwalczenie skutków nieudanej koloryzacji.