Ogrzewanie jest bardzo efektywne, ponieważ nie nagrzewa powietrza, tylko przedmioty, ściany i osoby. Jakie ma jeszcze zalety? Jaki jest koszt tego typu ogrzewania?
Ogrzewanie podczerwienią – na czym polega?
Ogrzewanie na podczerwień opiera się na wykorzystaniu promieniowania podczerwonego do efektywnego podgrzewania pomieszczeń. Promieniowanie podczerwone to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego o długości fal krótszych niż światło widzialne, które jest w stanie efektywnie przenikać przez powietrze i oddziaływać na ciała stałe. Fale w momencie styku się jakąkolwiek powierzchnię zmieniają się w ciepło. Takie cechy sprawiają, że grzejniki na podczerwień są doskonałym sposobem na ogrzewanie ogrzanie domu, mieszkania i biura. Aby zastosować promieniowanie podczerwienią w domach, należy położyć odpowiednie folie i maty grzewcze, zbudowane z tkaniny z włókien węglowych oraz pasty karbonu. Folia wytwarza ciepło, które ogrzewa przedmioty, a te z kolei ogrzewają powietrze. Folia może być zamontowana na suficie lub na podłodze.
Jakie zalety ma ogrzewanie na podczerwień?
Ogrzewanie podczerwienią cieszy się coraz większą popularnością. Oprócz efektywności i natychmiastowego efektu ciepła ma również wiele innych korzyści. Jest idealne dla osób starszych, dzieci i alergików, ponieważ ogranicza unoszenie się kurzu oraz nie wysusza powietrza. Ogrzewanie podczerwienią jest zdrowe, nie wpływa negatywnie na organizm. Promienie podczerwoni są stosowane w medycynie, pomagają zwalczać choroby. Inne zalety ogrzewania na podczerwień to:
Prosty montaż;
Bezawaryjność;
Brak konieczności obsługi;
Natychmiastowy efekty nagrzewania;
Równomierne rozłożenie ciepła;
Niski koszt instalacji;
Brak negatywnego wpływu na środowisko;
Możliwość sterowania za pomoc smartfona.
Cena ogrzewania domu podczerwienią zależy od wielu czynników tj. szczelność okien, izolacyjność domu, koszty energii elektrycznej, dobór promienników. Najtaniej ogrzewanie podczerwieni wychodzi w nowych domach, gdzie nie ma konieczności demontaż podłogi czy przebudowy instalacji elektrycznej. Aby dowiedzieć się, ile będzie wynosił koszt instalacji oraz poznać zalety tego rozwiązania, warto wejść na stronę celtron.com.pl - ogrzewanie na podczerwień.
Zastosowania ogrzewania na podczerwień
Ogrzewanie na podczerwień ma coraz szersze zastosowanie, może być instalowane w różnych rodzajach pomieszczeń i obiektów tj.
Domy i mieszkania – ogrzewanie na podczerwień mogą być stosowane jako główne źródło ciepła lub jako uzupełnienie tradycyjnych systemów grzewczych. Nadaje się doskonale do łazienek, kuchni czy salonów.
Powierzchnie biurowe – panele grzewcze na podczerwień mogą zapewnić komfortową temperaturę w miejscach pracy, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii.
Obiekty produkcyjne – w zakładach produkcyjnych i firmach, ogrzewanie na podczerwień może być używane do ogrzewania konkretnych stref roboczych, a to ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wydajność pracy. Folie i maty grzewcze na podczerwień mogą być używane do ogrzewania podłóg, zabezpieczania przed mrozem lub utrzymania odpowiedniej temperatury w procesach produkcyjnych.
Doradztwo i dobór promienników
Wybierając ogrzewanie na podczerwień, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa. W zależności od rodzaju pomieszczenia, potrzeb cieplnych i innych czynników, istnieje wiele różnych rozwiązań dostępnych na rynku. Celtron oferuje kompleksową pomoc w zakresie doboru odpowiednich promienników oraz profesjonalny montaż. Warto sprawdzić opinie i przekonać się, że firma Celtron jest znana i ceniona na rynku. Doświadczeni pracownicy mają niezbędną wiedzę, aby przygotować instalacje oraz dobrać odpowiednie promienniki ciepła, dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Z firmą Celtron nie można cieszyć się komfortem cieplnym i tanim ogrzewaniem domów i różnego typu obiektów.
Ogrzewanie podczerwienią należy do jednych z najtańszych na rynku. Zaoszczędź pieniądze i zdecyduj się na takie rozwiązanie. Celtron służy fachową pomocą, popartą wieloletnim doświadczeniem.
Komentarze do artykułu: Ogrzewanie na podczerwień
Nasi internauci napisali 0 komentarzy