- Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, jaki obecnie istnieje na świecie – mówi dr n. med. Piotr Gozdek, właściciel Centrum Medycznego MedPlus przy ul. Moniuszki 90.

Doktor Gozdek na co dzień jest ordynatorem Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi, gdzie zajmują się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób oczu. Wykonują szeroki zakres operacji okulistycznych. Od drobnych zabiegów po usunięcia zaćmy, leczenie schorzeń siatkówki, operacje przeciwjaskrowe czy leczenie urazów gałki ocznej. Zajmują się również leczeniem AMD, czyli zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem, cukrzycy, zakrzepów żyły środkowej - za pomocą lasera mikropulsowego (MLT). Nie powoduje on uszkodzeń siatkówki.

W gabinetach przy ul. Moniuszki 90 w Pabianicach możemy poddać się badaniu SOCT. To spektralny optyczny tomograf, dzięki któremu okulista może wykryć początki jaskry, chorobę plamki żółtej czy zmiany cukrzycowe.

- Dzięki obrazowaniu 3D możemy dokonać analizy warstwy komórek zwojowych, zapoznać się z mapą grubości siatkówki, zmierzyć kąt przesączania czy grubość rogówki – wylicza doktor Mariusz Maroszyński, właściciel MedPlusa i zastępca ordynatora w Szpitalu Jana Bożego w Łodzi. - Do tej pory okuliści nie mieli takiego narzędzia diagnostycznego.

Chorzy na jaskrę lub ci, u których wykryto wczesne stadium choroby, powinni robić to badanie co pół roku. Dzięki SOCT wiadomo, czy choroba przybiera na sile, czy działają leki.

W centrum Medycznym MedPlus przyjmuje również doc. dr hab. Dominik Odrobina, na co dzień członek zespołu lekarzy w szpitalu Jana Bożego. Będzie można zapisać na wizytę również dzieci. Specjalistą z dziedziny okulistyki dziecięcej będzie dr n. med. Anna Groblewska, która na co dzień pracuje w Centrum Zdrowia Matki Polki.

Doświadczony zespół lekarzy specjalistów, którzy zajmują się kwalifikacjami do operacji i sami operują, jest w stanie zapewnić pabianickim pacjentom diagnostykę i leczenie na najwyższym poziomie.

Okuliści zajmują się również diagnozą wad wzroku i doborem odpowiednich szkieł korekcyjnych. Na miejscu możemy zamówić okulary z modnymi oprawkami i szkłami najwyższej jakości.

- Technicy, którzy szlifują nasze szkła, znają się na rzeczy, to doświadczeni specjaliści, którzy pracują na doskonałym sprzęcie – chwali dr Maroszyński.

Chcesz umówić się na wizytę do Centrum Medycznego MedPlus przy ul. Moniuszki 90? Zadzwoń pod numer (42) 617 75 30.