W takim razie może warto się zastanowić, czy nie zająć się ozdabianiem naszych wnętrz nieco wcześniej. I może zamiast sztampowych, komercyjnych ozdób warto zrobić je samemu? Szydełkowanie i dzierganie nie jest takie trudne, a podczas tworzenia robótek ręcznych jesteśmy w stanie się naprawdę zrelaksować, a niektórzy twierdzą, że dzierganie ma właściwości terapeutyczne. Zatem dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?

Gdzie znaleźć włóczki?

Przy robótkach ręcznych kluczową sprawą są włóczki. Dla niektórych najważniejsza jest ich jakość, dla innych zaś liczą się tylko tanie włóczki. Niektórzy poszukują nowości, takich, jakim jest włóczka puffy, dzięki której jesteśmy w stanie dzielić się naszą pasją z dziećmi, ponieważ tą włóczką można dziergać bez użycia drutów. Każdy sklep z włóczkami powinien również posiadać kordonki, popularny jest aktualnie kordonek stokrotka, czy kordonek maxi. W internecie jest naprawdę wiele sklepów z akcesoriami do dziergania, jednak znaleźć ten odpowiedni? Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie ofert z różnych sklepów, a możemy to zrobić dzięki stronie: https://centrumwloczek.pl, na której również znajdziesz adresy sklepów z włóczkami w Twojej okolicy. 

Wiktoriańskie ozdoby choinkowe

Białe ażurowe bombki o ponadczasowym stylu, które prezentują się z niezwykłą gracją, to tak zwane Wiktoriany. Są tak delikatne i przepełnione wdziękiem, że mało kto potrafi nie ulec ich urokowi.  Z białej włóczki obok pięknych bombek, możesz również wykonać ażurowe aniołki oraz śnieżynki. Jeżeli decydujemy się na dany styl ozdób, to dobrze jest pozostać mu wiernym, dzięki temu całe nasze wnętrze będzie się prezentowało jako całość. Z takimi dekoracjami idealnie skomponują się srebrne lub szklane dodatki. Dzięki takiemu zabiegowi w naszym domu będzie srebrzysto-śnieżnie, a w ten sposób będziemy mogli sobie zrekompensować brak śniegu na zewnątrz.

Dziergane skarpety na prezenty

Wieszanie skarpet przy kominku nie jest do końca europejską tradycją, jednak przyszła ona do nas z Zachodu i w wielu rodzinach się przyjęła. Mimo tego, że na niektóre prezenty ciężko znaleźć odpowiednio dużą skarpetę, to jednak z roku na rok świątecznych skarpet jest coraz więcej w naszych domach. Taki sposób na przechowywanie prezentów jest również polem do popisu dla wszystkich, którzy dziergają. Możemy stworzyć stylowe skarpety w ulubionych kolorach naszych najbliższych lub wydziergać na nich ich imiona.

Dziergane ozdoby na choinkę

Kolejnym pomysłem są ozdoby choinkowe, już nie wiktoriańskie, ale dowolne. Ciekawym rozwiązaniem są tak zwane cukrowe laski, które są najczęściej przedstawiane w czerwono-białej wersji lub w czerwono-biało-zielonej. Możemy również pokusić się o stworzenie na drutach ciastków, czyli piernikowych ludzików.

Świąteczne sweterki na kubki i świeczki

Idealnie do naszego wnętrza podczas Świąt Bożego Narodzenia będą pasowały łatwe do zrobienia świąteczne osłonki na kubki, czy świeczki. Wystarczy, że wydziergamy na nich świąteczny wzór lub wykorzystamy kolory kojarzące się nam ze świętami. Dzięki nim w naszym domu zapanuje ciepła, rodzinna atmosfera, a dodatkowo nasze kubki dłużej będą utrzymywały ciepło naszych ulubionych napoi.

Bożonarodzeniowe ozdoby, które kupujemy w sklepach, mogą się nam po kilku latach znudzić. Może pora na to, aby samemu je stworzyć? Dzięki własnoręcznym dzierganym dekoracjom nasze domy staną się na świąteczny czas oryginalne i unikatowe, ale przede wszystkim wypełnione świąteczną atmosferą.