Dzięki niemal nieograniczonej liczbie wzorów każdy ma możliwość dopasować je do charakteru wybranego wnętrza. Jak dzięki nim ozdobić np. kuchnię, sypialnię lub pokój dziecka?

Do czego służą podświetlane panele szklane?

Panele szklane podświetlane są elementem dekoracyjnym pomieszczeń. Charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć. Wiele modeli wytrzymuje również działanie gorącej pary wodnej. Dzięki temu sprawdzają się one w każdym pomieszczeniu – kuchni, łazience i pokojach. Co więcej, nadają się też do montażu na zewnątrz.

Jako element ozdobny, podświetlane panele szklane dostępne są w setkach wzorów i kolorów. W zależności od preferencji klient może wybrać np. motywy kwiatowe, repliki dzieł sztuki, krajobrazy, gwiazdy, zdjęcia lub grafiki przedstawiające potrawy i napoje, zwierzęta, wzory abstrakcyjne lub stworzenie kompozycji na zamówienie.

Zaletą podświetlanych paneli szklanych jest wykorzystywanie energooszczędnych diod LED. Dzięki temu, poza funkcją estetyczną, spełniają też rolę użytkową. Generowane oświetlenie nie przyczynia się przy tym do znacznego podwyższenia rachunków za prąd.

Jak zaaranżować podświetlane panele szklane w kuchni?

Dobrym wyborem do kuchni są podświetlane panele świetlne z motywami jedzenia. Przykładem są soczyste owoce. Z tym pomieszczeniem świetnie będzie komponować się też kawa. Przestrzeń dopełnią zarówno filiżanki wypełnione tym napojem, jak i worki ziaren. Ciekawym pomysłem jest też wzór piwniczki z winem lub spiżarni.

Kuchnia nie musi jednak być ozdobiona zdjęciami lub grafikami związanymi z jedzeniem i piciem. Kuchnia, jako pomieszczenie, do którego domownicy udają się codziennie rano, może być miejscem pobudzającym do działania. Energetyczne przedstawienia kolorowej roślinności nastroją pozytywnie na cały dzień.

Jakie podświetlane panele szklane będą pasować do pokoju?

Podświetlane panele szklane są świetnym dodatkiem m.in. do sypialni. W tym przypadku działa zasada podobna do tej, co przy aranżacji kuchni. Co może wprawić w miły nastrój lepiej od widoku przepięknego krajobrazu zaraz po przebudzeniu? Niewiele, a jeśli już to np. wykonana na zamówienie kopia fotografii z niezapomnianych wakacji.

Pokój dziecka to przestrzeń, którą można zaaranżować jako miejsce do nauki poprzez zabawę. Pięknie prezentować się będzie m.in. wzór mapy świata. Dzięki niemu młody człowiek ma szansę mimochodem zostać prymusem z geografii.