Rozgrywki będą prowadzone w taki sam sposób, jak podczas prawdziwego mundialu. W każdej grupie wiekowej zostanie utworzonych osiem grup po cztery zespoły, które będę rywalizować o awans do 1/8 finału, ćwierćfinału, półfinału i w końcu do meczu finałowego. W Mini Mundialu 2014 wezmą udział młodzi piłkarze w trzech kategoriach wiekowych – U11 (rocznik 2003 i młodsi), U13 (rocznik 2001 i młodsi), U15 (rocznik 1999 i młodsi). W skład każdej drużyny będzie wchodzić bramkarz, trzech zawodników i kilku rezerwowych. Oznacza to, że podczas każdego dnia turnieju udział w zabawie weźmie około 200 piłkarzy. W drodze losowania każdemu zespołowi zostanie przydzielona nazwa kraju uczestniczącego w Mistrzostwach Świata 2014 w Piłce Nożnej.

Czas trwania jednego spotkania to 8 minut bez przerwy. Turniej będzie rozgrywany w godzinach 12.00 - 20.00. Na murawie Portu Łódź przez trzy pierwsze dni turnieju zostaną rozegrane mecze grupowe (czwartek U11, piątek U13, sobota U15). Czwarty dzień turnieju (niedziela) to walka o Mini Mistrzostwo Świata w każdej kategorii wiekowej.

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w zabawie otrzymają pamiątkowe medale oraz koszulki w barwie kraju, który reprezentowali podczas turnieju. Trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej odbiorą mundialowe puchary.

Więcej informacji oraz regulamin zawodów znajduje się na stronie www.turnieje.info.